• 13.687 nieuwsartikelen
  • 171.394 films
  • 11.359 series
  • 32.316 seizoenen
  • 633.692 acteurs
  • 197.064 gebruikers
  • 9.218.841 stemmen
Avatar
 
banner banner

Apocalypse La Guerre des Mondes 1945-1991 (2019)

Oorlog / Documentaire | Miniserie
4,08 6 stemmen

Alternatieve titels: Apocalypse War of Worlds 1945-1991, Apocalypse: The Cold War

IMDb beoordeling: 8,2 (579)

Genre: Oorlog / Documentaire

Afleveringen: 6

Speelduur: 5 uur en 21 minuten

Ontwikkeld door: Louis Vaudeville

Met: Mathieu Kassovitz (stemrol)

Oorsprong: Frankrijk

Datum van release: dinsdag 5 november 2019

Eerst uitgezonden op: France 2 (Frankrijk)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot Apocalypse La Guerre des Mondes 1945-1991

De Koude Oorlog, die aanving in 1945 en duurde tot 1991, is een geschiedenis die bepaald werd door de confrontatie van twee werelden en twee systemen. Het kapitalistische Westen, gedomineerd door de machtige Verenigde Staten, neemt het op tegen het communistische Oosten, het Sovjetrijk. Beide partijen bezitten het ultieme wapen: de atoombom. Geen van beide partijen kan die echter gebruiken, omdat het gevaar van een nucleaire apocalyps te groot is. Deze balans van angst zorgt paradoxaal genoeg voor een halve eeuw vrede en welvaart in het Westen; elders in de wereld weerklinkt echter wapengekletter.

Externe links

Afleveringen

  1. 1. La Grande Rupture 1945-1946

    5 november 2019 (52 minuten)

    Zomer 1945. Terwijl de overwinnaars de terugkeer van de vrede vieren, wordt een IJzeren Gordijn opgetrokken om de voormalige geallieerden van elkaar te scheiden. Het Westen is bezorgd om de toenemende macht van Stalin in het Oosten. De communistische ideologie raakt steeds verder verspreid, tot in Indochina, waar Ho Chi Minh een lange oorlog tegen het Westen begint. Achter dit op het eerste gezicht geïsoleerde conflict schuilt het begin van de Koude Oorlog, de 'War of Worlds'. De Amerikanen bezitten sinds 1945 een nucleaire bom, waardoor er plots een nieuwe Apocalyps boven de mensheid hangt.

  2. 2. L'Escalade de la Peur 1947-1950

    5 november 2019 (52 minuten)

    1947. Amerika is bang dat het beschadigde Westen ten prooi zal vallen aan het communisme en lanceert het Marshallplan, een herstelplan voor de Europese naties. De Fransen hebben hulp nodig in Indochina, waar Ho Chi Minh, verborgen in de jungle, zijn leger en macht steeds groter ziet worden. Stalin heeft een blokkade in Berlijn opgetrokken, maar zijn focus ligt toch vooral op zijn gloednieuwe eigen atoombom. De rode golf trekt over de continenten heen. In Korea breekt een oorlog uit tussen de communisten in het noorden en een machteloos Zuid-Koreaans leger. Truman stuurt zijn troepen, maar er wacht hen een afgang. In Pusan, Zuid-Korea, worden ze omsingeld door de vijand.

  3. 3. Le Monde Tremble 1950-1952

    5 november 2019 (52 minuten)

    September 1950. In Korea duurt het conflict voort. Na een succesvolle landing in Incheon worden generaal MacArthur en zijn troepen opnieuw verslagen bij de dichtgevroren Yalurivier, waar ze oog in oog staan met een nieuwe vijand: China... Truman overweegt de atoombom in te zetten. In Indochina krijgen de Fransen een tik. De gelijkenissen tussen beide conflicten zijn opvallend: dezelfde geheime spelers, dezelfde doodsbange burgers, dezelfde rijen uitgehongerde gevangenen. Voor de Franse generaal de Lattre vormen al de oorlogen samen één grote oorlog; voor vrijheid en tegen het communisme. En de echte vijand, dat is Stalin.

  4. 4. La Conquête 1953-1955

    12 november 2019 (55 minuten)

    Maart 1953. Stalin is dood. Na vele uren van pijn in zijn datsja, is de Kleine Vader der Volkeren nu niet meer dan een gebalsemd lijk. Zijn potentiële opvolgers komen gretig toe om hun respect te betuigen. In Oost-Berlijn voelen de Duitse arbeiders na jaren van communistische gruwel eindelijk weer een greintje hoop. Zij komen in opstand tegen het communisme. In Azië komt er een einde aan de verhitte conflicten. Na de wapenstilstand in Panmunjom verlaten de VS Korea zonder glorie.

  5. 5. Le Mur 1956-196

    12 november 2019 (55 minuten)

    1956-1962. Chroesjtsjov volgt Stalin op en begint de destalinisatiepolitiek. Vastbesloten om de USSR open te stellen voor de buitenwereld, verrast "Mister K" de hele wereld door de Verenigde Staten te bezoeken. Hij bereidt een co-existentie voor met de nieuw gekozen president Kennedy die allesbehalve vreedzaam zal zijn, met kwesties als de Berlijnse Muur, de Cubacrisis en de steun die hij aan Ho Chi Minh in Vietnam geeft.

  6. 6. L'Abîme 1963-1991

    12 november 2019 (55 minuten)

    1963-1991. President Johnson, de opvolger van Kennedy, laat zijn land verder wegzakken in de chaos van de Vietnamoorlog. Over een periode van 10 jaar ontdekken 3 miljoen Amerikanen de hel. Beelden van de oorlog die op televisie worden uitgezonden, leiden tot vredesprotesten. In 1973 trok Amerika zijn troepen terug. Dit is een overwinning voor de communistische wereld, maar de Sovjet-Unie is verzwakt. De satellietstaten eisen hun vrijheid. In 1989 valt de Berlijnse Muur, gevolgd door de ontbinding van het Sovjetrijk in 1991.

Alle Acteurs en Actrices

Acteurs en actrices

Narrator (French) (voice)

Reviews & comments

zoeken in:
avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2710 berichten
  • 3769 stemmen

Formidabele docureeks over de periode van de Koude Oorlog die vrijwel meteen na WOII aanvatte en die de wereld in zijn greep hield tot de ineenstorting van het communisme in 1991.

De reeks vertelt het volledige verhaal, met zeer relevante uitweidingen en pittige details. De beelden zijn uniek en prachtig ingekleurd zodat het allemaal veel recenter lijkt dan het al is. De documentairemakers kregen kritiek omwille van het 'eurocentrisch narratief' terwijl dit net erg verfrissend aanvoelt. Wie de colleges op westerse universiteiten volgt, vooral in de menswetenschappen, zou bijna vergeten dat het communisme de meest moordzuchtige ideologie aller tijden is. Deze docu gaat dat feit niet uit de weg en legt haarfijn uit hoe kinderen hun eigen ouders aan de galg moesten praten, hoe honderdenduizenden Noord-Vietnamezen naar het zuiden vluchtten en smeekten om Amerikaanse hulp, hoe de economie instortte overal waar men over ging tot collectiviseringen, van Indochina over China tot de SU en hoe de communisten uiteindelijk een muur moesten bouwen om te vermijden dat iedereen het arbeidersparadijs ontvluchtte. De docu legt ook de vinger op een stinkende open wonde: de collaboratie van de linkse zgn. 'vredesbeweging' die met haar antirakettenretoriek een door de SU opgelegd en gefinancierd narratief promootte met als doel de verzwakking en uiteindelijk vernietiging van het westers blok. Ook Hollywood was een communistisch bolwerk, toen al en nu nog steeds. Chroestsjov werd er tussen het moorden door op handen gedragen. Ziekelijk en iets om nooit te vergeten of te vergeven. McCarthy had gewoon gelijk.

Een aanrader voor iedereen die geïnteresseerd is in deze materie en open staat voor de echte geschiedenis van de Koude Oorlog en de gruwel van het communisme.


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op TvMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.