

Genre: Mystery / Drama
Speelduur: 100 minuten
Alternatieve titel: Sunstorm
Oorsprong:
Zweden
Geregisseerd door: Leif Lindblom
Met onder meer: Izabella Scorupco, Jakob Eklund en Mikael Persbrandt
IMDb beoordeling:
5,1 (2.060)
Gesproken taal: Zweeds
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Solstorm
Het is hartje winter en aan de poolhemel is het noorderlicht waar te nemen, als in een kerk in het Noord-Zweedse Kiruna een geestelijke, Viktor Strandgard, wordt vermoord. Zijn zus Sanna vindt het verminkte lichaam. Dan treft de politie bij haar het moordwapen en Viktors bijbel aan. Omdat Sanna doodsbang is verdacht te worden van de moord en zo haar kinderen kwijt te raken, belt zij haar oude vriendin Rebecka.
Externe links
Acteurs en actrices
Rebecka Martinsson
Tomas Söderberg
Måns Wenngren
Olof Strandgård
Kristina Strandgård
Anna Maria Mella
Sanna Strandgård
Vesa
Curt Bäckström
Viktor Strandgård
Video's en trailers
Reviews & comments

RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
Zweedse thriller rondom een vermoorde priester. Wel onderhoudend maar niet echt spannend. Voldoende maar meer ook niet. Een veel betere film van onze noorderburen is Mørke uit 2005.
In deze film ziet Izabella Scorupco er nogal naturel uit maar even zoeken op internet en je vind veel mooie plaatjes van dit model/actrice.

hertogje
-
- 89 berichten
- 1309 stemmen
Aardig goede film. Ik krijg altijd een beklemmend gevoel (positief bedoeld) bij het kijken naar dit soort gemeenschappen/sektes. De hoofdrolspeelster vond ik heel sterk acteren en ze is een hele mooie vrouw. Viktor werd ook leuk neergezet.
De ontknoping deed me weinig. Ik vond sowieso dat de film nogal vaag werd opgebouwd. Het was naar mijn mening vrij onoverzichtelijk en de mannen waren qua uiterlijk lastig van elkaar te onderscheiden in het begin! Die Tomas en Olof lijken behoorlijk op elkaar! Zeker als ze allemaal dikke winterkleding aanhebben met liefst een muts op.
Ik vond de muziek heel mooi. Er zaten prachtige nummers tussen. Weet iemand waar ik die kan vinden op het internet? Tot nu toe heb ik weinig succes in mijn zoektocht.
In ieder geval, Solstorm is een prima film om een keer gezien te hebben.

b00ts
-
- 695 berichten
- 4532 stemmen
Jammer. Goed verhaal. Na een (min of meer) bekentenis toch nog een onverwachte plotwending De regie was wat minder. Sommige dingen waren niet zo logisch, of zelfs vreemd te noemen. De rol van de politie bijvoorbeeld. Net geen voldoende wat mij betreft. Voor de liefhebbers > Worlds apart ofwel To Verdener. Ook een film over streng gelovigen. Alleen veel beter van kwaliteit en inhoud.

Stijn B.
-
- 413 berichten
- 1197 stemmen
Sterke film dankzij de uitstekende acteerprestaties, het beklemmende en spannende scenario, en de sfeerschepping (zie die prachtige besneeuwde landschappen (Fargo iemand? )),...
Liefhebbers van het betere thrillerwerk zitten hier op de juiste plaats: het verhaal schiet als een pijl vooruit en weet te beklijven van begin tot einde.
De makers kiezen voor een eerdere klassieke manier van werken om u als kijker een kleine twee uur onder te dompelen in een spannend en wrang moordverhaal (een goeie hutsepot van gekende ingrediënten kan ook zeer goed smaken he). De context van een sekte is een dankbaar gegeven om aan het thrillergegeven een wrangere bijsmaak te geven. Daar slagen de makers schitterend in.
Een absolute aanrader !

knusse stoel
-
- 3224 berichten
- 4088 stemmen
Eigenlijk heb ik niet veel toe te voegen aan het verhaal van Stijn B..
Ook ik vond het een prachtige thriller met een goed verhaal wat de spannende lijn goed volhoudt tijdens de gehele film.
Nogmaals in één woord: Prachtig!
Uiteindelijk toch verhoogd naar 4*.

karilem
-
- 196 berichten
- 844 stemmen
Bedankt voor de tip. Ik houd van zweedse, deense, noorse films... heb ik al heel wat gezien maar deze kende ik niet.

mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Slappe film die naar het einde toe steeds ongeloofwaardiger werd.
Het was geen straf om hem te kijken maar morgen middag om plus minus 14.27 is ie waarschijnlijk uit mijn hoofd verdwenen.
Over het einde wil ik nog even kwijt dat ik niet zo'n fan ben van het allemaal uitleggen, dat verpestte bijvoorbeeld voor 'Psycho' de 5*****.

mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Bedankt voor de tip. Ik houd van zweedse, deense, noorse films... heb ik al heel wat gezien maar deze kende ik niet.
Ik ben helemaal lyrisch van de Pusher trilogie, hoop dat je die nog niet kent want anders staat jouw nog zo´n 4 en een half uur groot vertier te wachten.

sorbonne
-
- 60 berichten
- 63 stemmen
Deze Zweedse film kon me niet bekoren .
Misschien ligt het aan mij en daarom breng ik ook geen stem uit.

flaphead
-
- 794 berichten
- 943 stemmen
De landschappen en de sfeer zijn zoals altijd bij Scandinavische films weer prima in orde. Het verhaal is middelmatig en de grote manke is dat het nergens echt spannend wordt. Het kabbelt voort, ondanks pogingen het scherp in beeld te brengen. Het voelt als een verhaal dat ik al vaker heb gezien. Acteerwerk ook niet bijster sterk. Toch een plusje voor de extra twist op het einde.

skyrfretter
-
- 99 berichten
- 593 stemmen
Alsof de maker keek naar Fargo en er zwaar door beinvloed werd.
Net boeiend genoeg om uit te kijken, maar nee, niet voldoende om 'm te herbekijken.

AniSter
-
- 2160 berichten
- 1708 stemmen
Dit is de prequel voor Rebecka Martinsson (Serie, 2017 - 2020). In ieder geval een goede start alvorens aan de serie te beginnen (zie ok mijn mening bij de serie). Prima film; ik sluit me dan ook aan bij de hogere waarderingen. Ik moest alleen even wennen aan de rol die Henriksson speelde omdat ik voorafgaand aan deze film de hele serie van Wallander heb gezien met Henriksson in een veel sympathiekere rol.
Het laatste nieuws

Netflix schrapt vierde seizoen 'Heartstopper, maar komt wel met speelfilm

De streamingtop van Netflix: deze tien films worden nu het meest bekeken

Beroemde misdaadfilm 'Scarface' met Al Pacino vanavond te zien op televisie

Tweevoudig Oscarwinnaar 'Mystic River' van Clint Eastwood komt binnenkort weer naar Netflix
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.