• 13.678 nieuwsartikelen
  • 171.389 films
  • 11.359 series
  • 32.310 seizoenen
  • 633.692 acteurs
  • 197.061 gebruikers
  • 9.218.630 stemmen
Avatar
 
banner banner

Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (1981)

Biografie / Drama | 131 minuten
3,76 1.468 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 131 minuten

Alternatieve titel: Christiane F.

Oorsprong: West-Duitsland

Geregisseerd door: Uli Edel

Met onder meer: Natja Brunckhorst, Thomas Haustein en David Bowie

IMDb beoordeling: 7,5 (32.192)

Gesproken taal: Duits

Releasedatum: 6 augustus 1981

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo

"The image of a generation."

Schokkend portret van de Berlijnse drugsscene, eind jaren '70. De 14-jarige Christiane ontmoet in de hippe discotheek Sound de verslaafde Detlev, en raakt langzaam verslaafd aan heroïne. Naar de dagboek-bekentenissen van de echte Christiane F. Met muziek (en optreden) van Bowie.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mathmovie

mathmovie

  • 3 berichten
  • 16 stemmen

goede, leerrijke film die misschien wel wat mist qwa acteren enz maar voor de rest een film die iedereen eens moet hebben gezien!


avatar van wouterbosgra

wouterbosgra

  • 94 berichten
  • 779 stemmen

jammer jammer wat een tegenvaller. de setting, sfeer en mooie beelden worden volledig verpest door het verhaal. Dat het wat ongeloofwaardig wordt gebracht (geen beelden van school, waar is de moeder) is nog tot daar aan toe. Voor mij hoeft een verhaal in een film niet persee te kloppen.

Wat voor mij de boel verpestte is de tijdspanne: Het gaat allemaal met veel te grote stappen, het lijkt bijna wel een samenvatting. Hierdoor wordt het verhaal ongeloofwaardig, maar ook oninteressant. Juist bij een film met een interessante setting ben ik geinteresseerd in de details, in sfeertjes, in een adempauze. Het lege grauwe bestaan uit die periode en plaats. Het drama wat zich voltrekt. Het gevoel van de kwetsbare liefde.

Dit alles wordt overgeslagen voor een verhaal dat met grote stappen beperkt blijft tot feitelijkheden.


avatar van Bardie

Bardie

  • 94 berichten
  • 323 stemmen

Indrukwekkend verhaal over de schaduwkant van Berlijn eind jaren 70. Groot pluspunt voor mij is dat de film echt op de juiste locatie is opgenomen, heb wel wat met Berlijn. Doordat de film ook al wat ouder is komt de sfeer in mijn ogen echt tot zijn recht, niet gemaakt of gekunsteld. Klein minpunt zoals eerder genoemd is dat er niet heel erg veel gebeurd in de film, geen dubbele verhaallijn, de familie van Christiane wordt er niet bijgehaald. Al bij al begrijpelijk, de makers zitten vast aan de verhaallijn van het boek. Toch vind ik het drugsprobleem, de heftige beelden en de sfeer voldoende om de film te dragen.

Ga het boek ook zeker lezen.


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Op je veertiende al verslaafd raken aan heroïne… Mijn interesse in drugs is nooit echt bijzonder geweest, dus alle ins en outs weet ik eerlijk gezegd niet, maar als al mijn uitstapjes op die leeftijd permanent waren geweest (van kledingstijl tot muzikale smaak), had ik best een kutleven gehad. Ik denk dat ik wat dat betreft namens velen spreek. Christiane F. laat een verschrikkelijk beeld zien. Niet dat ik geloof in de pure onschuld van Christiane. Als je ziet hoe haar vrienden er aan toe zijn, lijkt het me toch verdomd naïef om het dan toch te proberen. Desondanks wens je niemand zo’n verslaving toe.

Er wordt een ongelooflijk sterk beeld geschetst van jongeren die eigenlijk best willen, maar ten onder gaan door foute keuzes. Die soundtrack van David Bowie is briljant gekozen. Heroes is een prachtig nummer met een positieve insteek. In deze context lijkt Bowie “we could be heroes” te willen zingen (in het Duits dan). ‘Onze’ toekomst had zo mooi kunnen zijn, maar we zien Christiane en haar vrienden steeds verder wegzakken. Het maakt het alleen maar dramatischer. Het zijn dan ook hartverscheurende momenten wanneer junkies dood worden gevonden. Bovendien ook de meest memorabele momenten. Zeker het moment waarin (en de manier waarop) Christiane dood van haar zusje verneemt, of wanneer ze nota bene in een toilet van haar spuit beroofd wordt. Het zijn behoorlijk schokkende scenes. Dat laatste voorbeeld is nog erger dan ik in de betere horrorfilms zie. Het acteerwerk wisselt enorm qua kwaliteit. Het verbaast me niet dat we Detlev bijvoorbeeld nooit meer in een andere productie gezien hebben, maar toch werkt het slechte acteren hier erg goed. Wat betreft drugsproblematiek is dit een van de betere films. Misschien zelfs de beste.


avatar van Dra. Pouke

Dra. Pouke

  • 119 berichten
  • 0 stemmen

5 sterren voor deze film!

Nare, rauwe maar prachtige film.

Ik ben hier zeer onder de indruk van.

5,0


avatar van SunChaser

SunChaser

  • 670 berichten
  • 749 stemmen

Indrukwekend

Ultimare feelbadfilm


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2506 berichten
  • 1847 stemmen

Christiane F. komt nu in het jaar 2013 met een tweede boek: Mein zweites Leben. Ik hoop dat dit boek in Nederland ook uitkomt. Weet iemand iets?


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22004 berichten
  • 4815 stemmen

Ze kondigt dat al jaren aan, maar is het nu echt officieel?


avatar van Knisper

Knisper

  • 13022 berichten
  • 1266 stemmen

Het kwam inderdaad op de tv voorbij.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 13991 berichten
  • 4252 stemmen

Ook al op boekmeter uiteraard: Christiane F. Mein Zweites Leben - Christiane V. Felscherinow en Sonja Vukovic (2013) - BoekMeter.nl

Bol verkoopt de Duitse versie wel, dus in Nederland wel verkrijgbaar. Een vertaling schijnt te komen, heb ik gelezen in NRC van twee weken terug.


avatar van koko28

koko28

  • 58 berichten
  • 1015 stemmen

Tja ..... Beetje een pippi langkous film, daar zag je de ouders ook nooit.



avatar van Taran Tiraki

Taran Tiraki

  • 39 berichten
  • 1027 stemmen

koko28 schreef:

Tja ..... Beetje een pippi langkous film, daar zag je de ouders ook nooit.

je maakt me aan het lachen lol.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2506 berichten
  • 1847 stemmen

Prachtig uitgegeven op Blu Ray, maar niet in Nederland (nog niet). In Duitsland besteld, zonder ondertiteling.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Ondanks enige uitermate sterke scènes een gemakzuchtige film waarin je achtergrondinformatie node mistte. In 1981 veroorzaakte de film in West-Duitsland een schandaal, maar anno 2014 schokt het verhaal over een dertienjarig meisje dat woonde in een troosteloze wijk met hoge flatgebouwen nauwelijks meer (zij en haar vrienden gebruikten heroïne). Bahnhof Zoo in Berlijn is ook geen centrum meer van harddrugs. De boekverfilming was simpel en direct. De songs van David Bowie klonken prachtig.


avatar van Joe1982

Joe1982

  • 1 berichten
  • 63 stemmen

Ik ben zeer onder de indruk van deze film. De film vind ik ontroerend, confronterend, realistisch en schokkend. Je voelt de troosteloosheid van Christiane en haar "vrienden". De beelden hebben een grauw karakter dat overeenkomt met het leven van de aan de heroïne verslaafde kinderen.

De acteurs hebben of hadden toen nog geen ervaring. Desondanks komen zij realistisch over. De muziek van David Bowie geeft een intense en daarmee een bijzondere sfeer aan de film.


avatar van Ebenezer Scrooge

Ebenezer Scrooge

  • 2122 berichten
  • 3078 stemmen

Een rauwe film die het grauwe Berlijn van de jaren '70 bijzonder goed in beeld weet te brengen; de desolate metrostations, de vale kleuren, de typische kapsels van toen, de vreugdeloze gezichten. Een naargeestige wereld die op een of andere manier ook aantrekt.

De afkickscene vond ik erg schokkend. Dat cold turkey afkicken van een heroïneverslaving lijkt me trouwens een verschrikkelijk iets. Volgens mij ga je door een hel. Het is ook nog eens levensgevaarlijk. Gelukkig zijn er tegenwoordig betere behandelingen zoals methadon of andere medicatie en staan drugsverslaafden en alcoholverslaafden er niet meer zo alleen voor.


avatar van Edmovie40

Edmovie40

  • 47 berichten
  • 395 stemmen

Film die ik een tijdje geleden in de biliotheek tegenkwam. Ik kende hem verder niet maar vond de titel intrigerend. Ik vond het een erg indrukwekkende film. Hij schetst de grimmige en grauwe wereld van West-Berlijn begin jaren 80 waarin de verslaving aan heroine een groot probleem was. De film heeft een typische jaren 80-uitstraling wat ik erg mooi vond.

De film laat erg goed zien hoe makkelijk die pubers verslaafd konden worden en hoe moeilijk zo niet onmogelijk het daarna voor ze was om af te kicken. Samen met Trainspotting de beste drugsverslavings-film die ik ooit zag. Een filmklassieker ook die de echte filmliefhebber toch een keer moet hebben gezien.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23770 berichten
  • 4818 stemmen

Maar een 2e kans gegeven. Helaas viel de herziening ook wat tegen. Slecht acteerwerk in een geheel wat erg simpel en oppervlakkig aanvoelt. Nergens (echt) indrukwekkend en hoofdpersonages waar ik weinig mee kan. Sfeertje is verder prima en Bowie is natuurlijk altijd welkom.


avatar van Japie1971

Japie1971

  • 160 berichten
  • 211 stemmen

Rauwe film die door de leeftijd lekker retro overkomt. En dat komt de film zeer ten goede want mijns inziens had dit niet gewerkt in een tijdsperk als de onze.

Het boek ooit als verplichte kost gelezen op de middelbare school maar veel was mij er niet van bij gebleven. De film brengt de herinnering weer naar boven.

Er is duidelijk vastgehouden aan het dagboek gehalte van het boek en daar kan ik alleen maar respect voor hebben. Ook heb me afgevraagd waarom de ouders zo weinig in beeld waren maar het boek schijnt daar ook erg weinig over uit te wijden. Het is puur een verhaal uit het leven van een zeer jonge puber die om erbij te horen dingen doet die een meisje van haar leeftijd normaal niet zou doen. Die tijden zijn in het Europa van tegenwoordig gelukkig eerder een uitzondering dan een regel.

Afkickscene zal nog lang in mijn geheugen blijven zitten. "Hoogtepunt" van de film.


avatar van Soeperman87

Soeperman87

  • 567 berichten
  • 479 stemmen

gauke schreef:

Bahnhof Zoo in Berlijn is ook geen centrum meer van harddrugs.

Klopt niet helemaal, Bahnhof Zoo is nog steeds een plek waar veel harddrugs junkies samenkomen. Zie ook: De eeuwige kinderen van Bahnhof Zoo - BerlijnBlog.nl - bit.ly.


avatar van cucciolo

cucciolo

  • 491 berichten
  • 1086 stemmen

Zelden een film gezien die zo een beklemmend realistisch beeld weet te schetsen. Meesterwerk!


avatar van TornadoEF5

TornadoEF5

  • 5580 berichten
  • 1571 stemmen

Vind het best een goede film. Ik had best wat medelijden met het meisje, en voelde me ook aangetrokken door haar. Staat analoog met het echte leven waar ik ook aangetrokken word door probleemmeisjes. Ook leuk om eens een beeld te hebben van de wereld waar volwassenen van 40-50 jaar in leefden. David Bowie, die jasjes, die volkswagenbusjes. Typerend uit die tijd.


avatar van The main man!!

The main man!!

  • 297 berichten
  • 209 stemmen

cucciolo schreef:

Zelden een film gezien die zo een beklemmend realistisch beeld weet te schetsen. Meesterwerk!

Ik ben het absoluut eens met Cucciolo!!


avatar van Sannuh

Sannuh

  • 6 berichten
  • 4 stemmen

zeer aangrijpende en realistische film !


avatar van buffalotid

buffalotid

  • 32 berichten
  • 232 stemmen

We gaan deze nog eens afspelen. Rust in vrede, Bowie.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 30827 berichten
  • 5356 stemmen

Een film die ik ooit goed beoordeelde, maar toch steeds beter in mijn geheugen kon herinneren. Christiane F. is een rauwe film geworden met de passende muziek van Bowie op de achtergrond. Waar Requiem for a dream het effect van verslaving goed weergeeft, is het verslaafd zijn zelf hier misschien nog beter vertolkt door een uitstekende Natja Brunckhorst in de titelrol. De film is dan soms wel met wat horten en stoten verteld, de prestatie van de actrice en het verhaal zijn gelukkig zo goed dat ze de film omhoog trekken. De momenten met Bowie en de scènes met de verslaving zijn indrukwekkend. Helaas is het personage van Detlev niet echt overtuigend en kan de film het niveau niet altijd behouden. Desondanks een aangrijpende film.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6335 berichten
  • 4524 stemmen

Het concert van Bowie is inderdaad het hoogtepunt van de film: een iconisch moment waar de jongeren samen naartoe leefden, maar uiteindelijk toch met een soort gelatenheid ondergaan. Grootstadanonimiteit is zelden mooier uitgebeeld.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 6817 berichten
  • 0 stemmen

Als Bowie liefhebber kan ik me echt ergeren dat er nu opeens massaal films waar Bowie in voorkomt gekeken worden. 3 weken geleden waren die films net zo goed. Maar het schijnt zo te moeten als een bekendheid sterft.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 30827 berichten
  • 5356 stemmen

mcdaktari schreef:

Als Bowie liefhebber kan ik me echt ergeren dat er nu opeens massaal films waar Bowie in voorkomt gekeken worden. 3 weken geleden waren die films net zo goed. Maar het schijnt zo te moeten als een bekendheid sterft.

Niet paranoia worden.

Ik heb Christiane F meer dan 5 jaar geleden al gezien en had de film al terug opgediept voor Bowie stierf om hem te bekijken. Dat de zanger nu komt te overlopen is een groot toeval.

En wees blij dat mensen nu zijn muziek en films massaal opzoeken. Bowie is er niet alleen voor de die-hard fans mag ik hopen.