• 13.679 nieuwsartikelen
  • 171.394 films
  • 11.359 series
  • 32.311 seizoenen
  • 633.692 acteurs
  • 197.061 gebruikers
  • 9.218.705 stemmen
Avatar
 
banner banner

Les Cinq Diables (2022)

Drama / Fantasy | 96 minuten
3,13 47 stemmen

Genre: Drama / Fantasy

Speelduur: 96 minuten

Alternatieve titel: The Five Devils

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Léa Mysius

Met onder meer: Adèle Exarchopoulos, Sally Dramé en Swala Emati

IMDb beoordeling: 6,7 (5.640)

Gesproken taal: Frans

Releasedatum: 5 januari 2023

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Les Cinq Diables

De achtjarige Vicky beschikt over een bijzonder goed ontwikkelde reukzin. Haar liefde voor haar moeder Joanne kent geen grenzen tot wanhoop van haar vader. Wanneer Vicky's tante Julia terugkeert na een celstraf te hebben uitgezeten, brengt dit geheimen binnen de familie aan het licht.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Julia Soler

Vicky Soler

Le père de Joanne

La mère de famille

La serveuse en rollers

La petite fille blonde

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ibendb

ibendb

  • 4661 berichten
  • 2897 stemmen

Zeer mooi drama met een fantasy-elementje.

De film heeft een geweldige soundtrack. Zowel de originele muziek als reeds bestaande nummers passen perfect bij de sfeer die de film uitademt.

Het plot draait om een gezin van drie, waarvan de dochter een uitzonderijke reukzin heeft. Hiermee kan ze momenten uit haar moeders verleden bezoeken. Hier ontdekt ze vanalles, waaronder een verboden liefde…

Vervelen doet het nooit en ik ben verwonderd door de regie. Kleine subtiele details die zoveel toevoegen, als je er maar op let.

Het einde liet me een klein beetje met een beduveld (ha!) gevoel achter. Ik had het gevoel dat niet alles uit de film gehaald werd. Toch zeker de moeite, dit Franse filmpje.

3,5*


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22004 berichten
  • 4815 stemmen

Deed me een beetje denken aan Incendies van Villeneuve. Vooral omdat dit zo'n film is die om elke hoek weer een nieuw dramaelementje erbij voegt en ook een huwelijk probeert te maken tussen serieus drama en genre-elementen (al is hier dat genre-achtige nog wat nadrukkelijker). En beide films zijn nogal Freudiaans in hun benadering. En zowel met die film als met deze kon ik maar weinig, maar verwacht ik dat er veel mensen zijn die het goed zullen vinden.

Soms stelt de film wel aardige existentiele vragen maar uiteindelijk wordt daar niet zoveel mee gedaan De jonge actrice die Vicky speelt is veel beter dan de rest van de cast die me eigenlijk geen van drieën konden overtuigen.


avatar van mrklm

mrklm

  • 10183 berichten
  • 9284 stemmen

Vicky [Sally Dramé] ziet met lede ogen toen hoe de relatie tussen haar moeder Joanne [Adèle Exarchopoulos], een zweminstructeur en voormalige schoonheidskoningin, en haar vader Jimmy [Moustapha Mbengue] na 10 jaar huwelijk op haar einde lijkt te komen. De spanningen lopen op bij de komst van Julia [Swala Emati], Jimmy’s zus die er net een gevangenisstraf op heeft zitten. Mysius’ keuze om Vicky te laten verschijnen in flashbacks uit een tijd dat ze nog niet geboren was is aanvankelijk verwarrend, maar dat is precies de bedoeling. De combinatie met het niet chronologisch vertelde verhaal houden je aandacht vast en Exarchopoulos is geweldig, des te jammerder is het dat het uiteindelijk om een soapachtige melodrama gaat en dat veel losse ideetjes (waaronder Vicky’s sterke reukvermogen) niet meer zijn dan bliksemafleiders.


avatar van Drulko Vlaschjan

Drulko Vlaschjan

  • 453 berichten
  • 403 stemmen

Les Cinq Diables wikkelt het plot op een vrij voorspelbare manier af. Eerst is alles pais en vree, dan krijg je de eerste aanwijzingen dat er iets vreemds aan de hand is, het mysterie zwelt aan tot het een hoogtepunt bereikt en dan vallen langzaam maar zeker alle puzzelstukjes op zijn plek.

Behoorlijk plot driven dus, en niet op een manier dat je denkt: wauw, dus zó zat het, dat zag ik écht niet aankomen! Misschien is dat maar beter ook. De sfeer is niet onbelangrijk en die was eigenlijk best fijn, als je een beetje van magisch realisme en mysterie houdt. Binnen het genre zeker niet de sterkste film die ik ooit zag, maar desalniettemin heb ik me prima vermaakt.

Een albumtip om mee af te sluiten: een van de nummers uit de film was The Valleys van Electrelane, een enigszins experimentele en uiterst creatieve rockband die in het eerste decennium van deze eeuw een paar uitstekende albums uitbracht.


avatar van knuppel ihhh

knuppel ihhh

  • 347 berichten
  • 192 stemmen

Er is weinig liefde tussen de 3 gezinsleden. Moeder vind het belangrijker in een koud meer te zwemmen. De zus van de echtgenoot komt logeren. Dochter maakt een geurtje in een flesje waarmee ze terug kan tot voor haar geboorte en ontdekt hoe de verhoudingen tussen de ouders destijds gevormd zijn.


avatar van Noodless

Noodless

  • 9577 berichten
  • 5999 stemmen

Een eigenaardig dramatisch verhaal gecombineerd met een bizar fantasie gegeven rond een reukzin van een kind dat mogelijkheden verschaft om op één of andere manier in het verleden te kijken en zo meer over haar familie komt te weten. Adèle Exarchopoulos is een leuke actrice en de jonge Vicky weet wel iets mysterieus in haar rol te brengen. Helaas weet de film niet constant te boeien en gaat vooral naar het einde toe de mist in. Zo eenvoudig en saai uitgewerkt. Je vraagt je dan eigenlijk af waar heb ik nu naar gekeken. 5/10


avatar van scorsese

scorsese

  • 12624 berichten
  • 10691 stemmen

Aardige film over een jong meisje die een bijzonder goed reukvermogen blijkt te hebben. De film begint zeker intrigerend, maar niet alles is even goed uitgewerkt en op sommige momenten is het wat eentonig. De flashbacks zijn op een mooie manier in de film verwerkt en ook de cast doet het goed (waaronder de debuterende, jonge Sally Drame).