• 13.683 nieuwsartikelen
  • 171.394 films
  • 11.359 series
  • 32.312 seizoenen
  • 633.692 acteurs
  • 197.062 gebruikers
  • 9.218.737 stemmen
Avatar
 
banner banner

Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty - Seizoen 1 (2022)

3,81 24 stemmen

Show titel: Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty

IMDb beoordeling: 8,3 (30.816)

Afleveringen: 10

Speelduur: 9 uur en 46 minuten

Ontwikkeld door: Max Borenstein en Jim Hecht

Met: Quincy Isaiah, John C. Reilly en Jason Clarke

Oorsprong: Verenigde Staten

Datum van release: zondag 6 maart 2022

Eerst uitgezonden op: HBO (Verenigde Staten)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty

Tiendelige serie over zakenman Jerry Buss en de flamboyante LA Lakers, die het basketbal in de jaren tachtig voorgoed veranderden. Het speelseizoen 1979-1980 was een doorslaggevende periode voor de LA Lakers en voor de overkoepelende NBA (National Basketball Association). De NBA, inmiddels een uiterst succesvolle organisatie, was op sterven na dood. Clubs speelden in uitgewoonde sporthallen en de competitie werd gedomineerd door de clubs uit het oosten, de Boston Celtics voorop, die aan het begin van dat jaar al dertien landstitels had binnengesleept. Jerry Buss, een flamboyante zakenman met een achtergrond in de showbusiness, koopt in 1979 met een enorme hoeveelheid bluf de verliesgevende Lakers, met het idee dat de prestaties op de vloer gecombineerd moesten worden met de knowhow van Hollywood.

Afleveringen Seizoen 1 (2022)

  1. 1. The Swan

    6 maart 2022 (59 minuten)

  2. 2. Is That All There Is?

    13 maart 2022 (58 minuten)

  3. 3. The Good Life

    20 maart 2022 (55 minuten)

  4. 4. Who the F**k Is Jack McKinney?

    27 maart 2022 (59 minuten)

  5. 5. Pieces of a Man

    3 april 2022 (59 minuten)

  6. 6. Memento Mori

    10 april 2022 (56 minuten)

  7. 7. Invisible Man

    17 april 2022 (1 uur)

  8. 8. Don't Stop 'til You Get Enough

    24 april 2022 (1 uur)

  9. 9. Acceptable Loss

    1 mei 2022 (1 uur)

  10. 10. Promised Land

    8 mei 2022 (1 uur)

Reviews & comments

zoeken in:
avatar van schrans

schrans

  • 452 berichten
  • 1052 stemmen

Tot nu toe één van de meest prikkelende en energetische series van de laatste jaren! Het gaat over de LA Lakers, maar het is meer dan vermakelijk genoeg om ook zonder basketkennis deze serie aan te vatten. Nog even wachten tot de laatste aflevering, maar er zit hier mogelijk een erg hoge score in.


avatar van kos

kos

  • 46492 berichten
  • 8687 stemmen

Lijkt me top.


avatar van schrans

schrans

  • 452 berichten
  • 1052 stemmen

Net uitgekeken en heel verfrissende reeks. De stijl, de energie, de trucjes zorgen ervoor dat je continu meedijnt op het seizoen van de Lakers. De serie blijft in de laatste afleveringen helaas niet steeds het torenhoge niveau aanhouden, maar achteraf heb ik er wel enorm van genoten, vandaar 4*.


avatar van scorsese

scorsese

  • 12624 berichten
  • 10691 stemmen

Typische HBO serie en weer typisch goed.


avatar van DennissDH

DennissDH

  • 16 berichten
  • 37 stemmen

Ik heb het vaker geroepen maar alweer ga ik het doen: Dit is alweer een topserie op de streamingsdienst HBO Max. Misschien wel de beste streamingsdienst voor series met een variatie aan verschillende toptitels. Deze serie gaat over de opkomst van de basketballers van de Los Angeles Lakers, maar je kan de serie ook prima kijken als je niks geeft om basketbal. Tuurlijk draait het wel om het spelletje en de overwinningen maar ze weten het zo te brengen dat je ook zonder enige kennis van de sport de serie in een ruk uitkijkt.

Ik ben zelf wel een gigantische NBA fan en ik heb wel verdiept in de opkomst van de Lakers en de strijd tussen Larry Bird (Boston Celtics) en Earvin "Magic" Johnson (Lakers). Uiteraard wordt het allemaal een beetje dramatischer neergezet voor de spanning en intriges, maar deze 'soap' manier van uitvoeren heeft me geen moment gestoord. Ze hebben het echt op een verfrissende, maar toch zeer interessante manier neergezet en de makers verdienen daar een compliment voor. De manier van filmen, de hele sfeer van de 10 delige serie, het is echt een geweldig eindproduct geworden. 1 van de betere series van 2022.


avatar van kos

kos

  • 46492 berichten
  • 8687 stemmen

Toch wel lachen dit. Vooral door de sfeerzetting en stijl.

En weer zo'n lekker intromuziekje, ditmaal van The Coup.


avatar van StanStan

StanStan

  • 49 berichten
  • 266 stemmen

Heel leuk gedaan. Er zit veel vaart en spanning in. Ik moest me inhouden om niet alle afleveringen in één keer te bekijken.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3026 berichten
  • 3364 stemmen

Zeker lekker intromuziekje en ook een leuke serie met een aantal interessante personages. Manier van filmen is ook tof gedaan hoewel ik wat wennen moest aan het doorbreken van de vierde wand, De laatste afleveringen zijn wat dramatischer en vind ik ook wat minder boeiend.


avatar van FlorisV

FlorisV

  • 1755 berichten
  • 741 stemmen

Sterk aangezette maar zeer vermakelijke serie over de Lakers. Voornaamste minpunt: te weinig basketball. Het geneuzel rondom het zakendoen en de soap achtige ontwikkelingen op de achtergrond van met name Jerry Buss zijn namelijk bij lange na niet zo interessant. Daar staat veel moois tegenover zoals enkel HBO het kan produceren. Bijvoorbeeld korte maar prachtige beelden van het Indiana waar Larry Bird opgroeit. Maar verder vooral natuurlijk de enerverende Showtime Lakers met een nog piepjonge Magic en alle perikelen erom heen.

Fantastische casting met een overtuigende Magic Johnson, altijd de charmeur, zen meester Kareem Abdul Jabbar en een hier wel erg norse maar lekker intense Larry Bird. Brody lijkt te weinig op Pat Riley maar hij maakt van Pat een interessante en complexe man om naar te kijken. Jason Clarke is zeer vermakelijk als driftkikker Jerry West hoewel die in het echt toch een stuk rustiger was. Allemaal voorbeelden van "hoe stoppen we er nog meer drama in". Ietsje meer aandacht had Paula Abdul toch wel mogen krijgen als leider van de cheerleaders. Die meiden gaven de hele tent een paal. En in welke stad kon showtime beter opnieuw worden uitgevonden voor het basketball dan LA?

Wat de fourth wall betreft: deze wordt veel meer (en veel te veel) gebruikt in het eerste seizoen. Ook wordt daar hier en daar onnodig politiek bij gehaald (met bijvoorbeeld een sneer naar de Donald of over de onderdrukking van zwart door blank, best ironisch als je ziet hoeveel miljoenen deze donkere kerels binnenharken terwijl het weinig had gescheeld of Jerry Buss was helemaal blut geworden).

Dit seizoen eindigt met de finale in 1980 tegen de Sixers van Doctor J, Julius Erving. Een indrukwekkend stuk basketballgeschiedenis.


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op TvMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.