• 13.679 nieuwsartikelen
  • 171.394 films
  • 11.359 series
  • 32.311 seizoenen
  • 633.692 acteurs
  • 197.061 gebruikers
  • 9.218.668 stemmen
Avatar
 
banner banner

August: Osage County (2013)

Drama / Komedie | 121 minuten
3,36 434 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 121 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Wells

Met onder meer: Meryl Streep, Julia Roberts en Julianne Nicholson

IMDb beoordeling: 7,2 (97.456)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 20 maart 2014

Plot August: Osage County

"Misery loves family"

Beverly Weston is de aan drank verslaafde vader van een gezin. Nadat hij is verdwenen komt de familie bij elkaar om moeder Violet (Meryl Streep) en dochter Ivy (Julianne Nicholson) te steunen. Hierbij komt allerlei oud en nieuw zeer tussen de familieleden bovendrijven.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Violet Weston

Barbara Weston

Charlie Aiken

Bill Fordham

Mattie Fae Aiken

Beverly Weston

Steve Huberbrecht

Karen Weston

Jean Fordham

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Cleanshot

Cleanshot

  • 657 berichten
  • 1330 stemmen

Wat een verschrikkelijk goed familie drama. Ik ben daar helemaal niet van maar wat een goede rollen spelen Robberts en Streep in deze film. Ik werd echt helemaal erin gezogen. Slijpend, verwoestend en meeslepend drama. Top!


avatar van Picker

Picker

  • 368 berichten
  • 2729 stemmen

mjk87 schreef:

Soms snap ik de Oscars echt niet, met de twee nominaties in de vrouwelijke acteercategorieën, voor Streep en Roberts. Nu wordt er over de hele breedte heel behoorlijk geacteerd, alleen net die twee vind ik niet bepaald denderend. Is het de naam dan van die twee dat mensen erop stemmen?

De hele film ademt dat dit een toneelbewerking is: weinig locaties en dan nog vooral binnenskamers ook, typische theaterdramatiek en de kans aan de acteurs er wat van te maken. De meesten doen dat dus ook, van Breslin (leuk pubermeisje zonder irritant te zijn) tot vooral Chris Cooper is een prachtrol. Maar ook Nicholson als wat getroebleerde zus Ivy weet er echt wat mee te doen - een triestheid geven, zonder zielig te worden. En dan worden dus Streep en Roberts genomineerd. Van die tweede wordt ik sowieso nooit enthousiast. Ze heeft dan wel charme, maar echt een groot actrice is het niet. En Streep weet als vanouds wel weer een personage te bouwen vol met tics en acteert alles knap, maar ze vergeet daarbij in het personage te glijden en laat je dus volledig koud. Sterker, ze irriteert gewoon want je ziet haar altijd acteren, en dat is vervelend om te zien. Elk stukje bezieling wordt node gemist. Net als met muziek maken, al speel je de noten nog zo perfect, zonder gevoel gaat het stuk nooit leven. Pas tegen het einde aan laat ze haar acteren los en lijkt ze echt, maar dan is ze me helaas al kwijt.

En aangezien die beide vrouwen de grootste rollen hebben, is de film daardoor erg langdradig en niet altijd even goed, ondanks de mooie plaatjes van de grasvlakten in Oklahoma en de weinig maar fijne muziek. Sowieso is de dramatiek me allemaal net te veel om echt helemaal in mee te gaan. 2,5*.

Hier ben ik het dus volledig mee ééns.


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2745 berichten
  • 5583 stemmen

Praatfilm, maar wat voor één! Zeer boeiend verhaal met een geweldige cast die het uitstekend doet. Vooral Roberts heeft indruk op me gemaakt. Heerlijk drama met af en toe een vleugje humor en een paar ijzersterke dialogen. Ik heb ervan genoten. 4 sterren


avatar van blurp194

blurp194

  • 4926 berichten
  • 3843 stemmen

Een langdradige film over een stel uitermate onsympathieke mensen die niet lijken te willen inzien dat zijzelf de grootste bron van hun eigen problemen zijn. En het zijn ook nog nou niet bepaald interessante problemen. Ik vond het ook niet heel best geacteerd - vooral Meryl Streep is nogal wat aan het overacten, de personages worden nauwelijks uitgediept of van een karakter voorzien, de ziel ontbreekt - met als enige uitzondering eigenlijk Chris Cooper, wiens karakter dan tenminste nog een streep durft te trekken in de genadeloze tirades van de dames. De voornaamste merites die de actrices hier verdienen is dat ze zulke door en door vervelende k*wijven neerzetten. Niet echt een rol om trots op te zijn, zou ik denken.

De bron in een toneelstuk (even vervelend?) is goed te merken aan het erg statische karakter, het grootste deel van de film speelt zich op een paar vierkante meter af. Helpt ook al niet echt om het nog een beetje interessant te houden.


avatar van HASCH

HASCH

  • 59 berichten
  • 77 stemmen

Werkelijk top acteerwerk van Roberts en Meryl Streep. DE nominaties voor een Oscar zijn dan ook volledig terecht. Diegenen die van actie films houden zullen deze film langdradig vinden. Maar als je van drama en sterke dialogen houdt dan is dit een top film.


avatar van olbo

olbo

  • 301 berichten
  • 2121 stemmen

Fantastisch genoten van deze film. Ook een paar keer flink moeten lachen (leedvermaak). Overtuigend geacteerd.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Oef. Ik had toch iets anders verwacht van zo'n film die met dank aan de oscarnominaties de nodige bekendheid heeft gekregen. Het begin is toch wel onnodig langdradig en sloom. Gaandeweg krijgt de drama wel wat meer inhoud, maar het blijft niets meer dan bijna 2 uur lang kijken naar een familie die aan het ruziën is, en daar moet je wel zin in hebben. Echt realistisch is deze familie ook niet, met alle geheimpjes die de familieleden met zich mee dragen en opeens ook allemaal naar buiten komen.

Acteerwerk van de twee genomineerde dames vond ik vrij gemiddeld, Roberts speelt hier weliswaar voor de afwisseling niet in een komedie maar bepaald indrukwekkend vond ik niet wat ze hier laat zien, haar (bij)rol bood ook niet echt veel ruimte om wat te laten zien. Vreemd dat deze rol een nominatie waard was, misschien was ze gewoon aan de beurt op het lijstje van de academy... Ook voor (o.a.) de Golden Globes waren toevallig beiden genomineerd. En Streep zet netjes een karikaturale rol neer, verder niets. Dat acteurs karikaturen kunnen spelen wist ik al en vind ik ook niet echt bijzonder. Terecht overigens dat beide dames niet wonnen (ze wonnen ook niet bij de Golden Globes of de andere prijzen waarvoor ze genomineerd waren).

Op momenten weet de film een bovengemiddeld niveau te bereiken, maar dat gebeurt veel te weinig voor mijn smaak. Mager.


avatar van jeuletaxi

jeuletaxi

  • 328 berichten
  • 322 stemmen

Een praatfilm die zo boeiend is en bleef tot het einde toe.

Had nog langer mogen duren en wat een acteerwerk van Roberts en Streep, in 1 woord geweldig.

Snap dat ze beide genomineerd zijn.

Heb een paar keer goed moeten lachen maar zal niet voor iedereen weggelegd zijn,

maar ik heb er erg van genoten en zeker een aanrader.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2856 berichten
  • 2129 stemmen

Verfilming van een grauw toneelstuk waarbij het drama van het doek spat. De klaagzang van de moeder des huizes is een hardnekkige ervaring, van waaruit zich een verder arsenaal aan heimelijkheid ontboezemt. De sterrencast laat zeker zien waarin zij in staat is, waarbij toch in enige zin overacting aanwezig is. Het verhaal kent enkele rake humor, maar het is over het algemeen net te veel van hetzelfde.


avatar van merijn82

merijn82

  • 1920 berichten
  • 448 stemmen

Meeslepend filmpje hoor.

Ondanks dat de film zich grotendeels op 1 locatie afspeelt en er weinig anders gebeurt dan praten, kibbelen en ruziën, boeit August: Osage County de gehele speelduur. Dat heeft deels te maken met het goede acteerwerk (Streep gaat er wel net over soms) en deels met het script dat (uiteindelijk) van alles in zich heeft.

Wel gaat het me soms net te ver en wordt het drama wat te dik aangezet. Iets meer subtiele details had de film wel goed gedaan. Maar goed, iedereen uit de (top)cast moet natuurlijk wel zijn of haar minutes of fame krijgen in deze acteerfilm.

Toch wel 4*.


avatar van Basbier74

Basbier74

  • 46 berichten
  • 2780 stemmen

Driewerf hoera voor de cast ***½


avatar van Snuffel

Snuffel

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

Maar Babs rijdt weg zonder portemonnee, hoe moet ze nou tanken onderweg?


avatar van Placide

Placide

  • 32 berichten
  • 0 stemmen

Als je van dramatiek houdt, kom je bij deze film volop aan je trekken en hoe. Als er één vrouw is die dit soort rollen moeiteloos kan spelen is het Meryl Streep. Wat een vrouw, wat een actrice. Dit is een staaltje acteren van het allerhoogste niveau. Naast Meryl Streep verdient ook Julia Roberts alle eer, want die kan er ook wat van. Twee bitches tegenover elkaar. De vonken vliegen er letterlijk vanaf. August Osage County is een film van een absolute topklasse.


avatar van Do88

Do88

  • 25 berichten
  • 26 stemmen

Mooi familie-drama.

En Meryl Streep.. Briljant!

Heb erg genoten van deze film.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Is it always this hot?

— Usually, it's hotter.

Een veel heter script maak ik je in een film toch niet vaak mee, denk ik.

Heftig psychologisch drama over een disfunctionele familie, waar de emoties geregeld torenhoog oplopen. Centraal staan de intense botsingen tussen een moeder en haar oudste dochter, die qua karakter elkaars evenbeeld blijken te zijn. Tussendoor komen ook de andere familieleden niet ongeschonden uit de strijd. Zware kost in weerwil van de spaarzame momenten dat de boog wat ontspannen wordt. Er zit één grote maar aan deze film: het alsmaar opstapelen van problemen en van geheimen uit het verleden leidt tot een zekere mate van overkill, zodat dat op den duur niet meer werkt. Daarnaast is het einde tamelijk onbevredigend.

Meryl Streep en Julia Roberts gooien alle remmen los en komen met sublieme vertolkingen van veeleisende rollen, die af en toe flirten met waanzin. Het shabby uiterlijk van beiden geeft de vertolkingen extra cachet. Vooral Streep schittert als nooit tevoren. Met name de scène waarin zij haar dochters vertelt over haar relatie met haar eigen moeder is van de buitencategorie.

Ik ken alle rollen, waarvoor Streep in de loop van de tijd een Oscar heeft gekregen. In vergelijking daarmee springt deze er toch wel uit en is het moeilijk te bevatten dat ze haar nominatie deze keer niet kon verzilveren (al kan ik de keuze voor Cate Blanchett in Blue Jasmine wel enigszins billijken).


avatar van MH040

MH040

  • 321 berichten
  • 1020 stemmen

Deze film enkele dagen na This is where I leave you gezien. Twee vergelijkbare films: vader sterft en kinderen die vervreemd zijn van elkaar komen samen in het ouderlijk huis om moeder bij te staan, waarbij frictie ontstaan tussen de familieleden.

August: Osage County is echter van een totaal ander kaliber. TOP acteerwerk, waarbij natuurlijk (terecht) de schijnwerpers gericht zijn op Meryl Streep en Julia Roberts. Erg sterke film, maar wel van begin tot eind bijzonder heftig. De genre-aanduiding 'drama' wordt zeker waargemaakt.


avatar van dirkjan73

dirkjan73

  • 57 berichten
  • 45 stemmen

Knappe film!


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9549 berichten
  • 4430 stemmen

Nogal een fucked up familie als je het mij vraagt. Familiedrama met venijnige dialogen, gitzwarte humor en pijnlijke onthullingen. Hoe een gemene moeder die net haar man heeft verloren haar familie compleet kapot helpt na de begrafenis. De moeilijke jeugd heeft er mee te maken, maar ook haar harteloze en zelfzuchtige inborst doen niet veel goeds. Het familiediner is ongetwijfeld een meesterlijk opgebouwde scène die alsmaar crescendo gaat en de uitbarsting vrij lang inhoudt. Ik vroeg me af wanneer Roberts zou uitvliegen . Ook de terechtwijzing van Cooper tegen zijn vrouw over hun zoon vond ik goud waard.

Hoewel haar dochters de familie zo goed mogelijk bij elkaar willen houden, worden ze ingehaald door hun eigen verwijten en vooroordelen over elkaar. De cast doet watertanden (Streep, Cooper, Roberts, Cumberbatch, Lewis) en geeft het stuk heel wat acteerpower... wat nodig was want deze toneelfilm steunt compleet op acteerwerk en dialoog. Voortreffelijk drama die vooral liefhebbers van films als Festen en Happiness zou moeten aanspreken.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23770 berichten
  • 4818 stemmen

Qua rolbezetting zit het wel snor in dit familiedrama. Echter kon ik maar weinig met de familie zelf. Van bepaalde uitbarstingen - en dat zijn er nogal wat - gingen m'n tenen krom staan. Ook de duistere geheimen die in deze bijzondere familie naar het einde toe voor steeds meer merkwaardige wendingen zorgden deden me niks. Soms voorspelbaar, een andere keer weer cliché. Het zal wel. Anderzijds heb ik best een paar keer kunnen lachen om de duistere humor en zorgt regisseur John Wells er toch voor dat 'August: Osage County' mede dankzij de broeierige sfeer en opeenhoping van ellende kijkbaar blijft.


avatar van Najade

Najade

  • 226 berichten
  • 284 stemmen

Ik vond het een saaie, langdradige drama, die nergens goed weet te boeien.


avatar van Najade

Najade

  • 226 berichten
  • 284 stemmen

blurp194 schreef:

Een langdradige film over een stel uitermate onsympathieke mensen die niet lijken te willen inzien dat zijzelf de grootste bron van hun eigen problemen zijn. En het zijn ook nog nou niet bepaald interessante problemen. Ik vond het ook niet heel best geacteerd - vooral Meryl Streep is nogal wat aan het overacten, de personages worden nauwelijks uitgediept of van een karakter voorzien, de ziel ontbreekt - met als enige uitzondering eigenlijk Chris Cooper, wiens karakter dan tenminste nog een streep durft te trekken in de genadeloze tirades van de dames. De voornaamste merites die de actrices hier verdienen is dat ze zulke door en door vervelende k*wijven neerzetten. Niet echt een rol om trots op te zijn, zou ik denken.

De bron in een toneelstuk (even vervelend?) is goed te merken aan het erg statische karakter, het grootste deel van de film speelt zich op een paar vierkante meter af. Helpt ook al niet echt om het nog een beetje interessant te houden.

Helemaal mee eens!


avatar van scorsese

scorsese

  • 12624 berichten
  • 10691 stemmen

Uitstekende film waarin een familie bij elkaar komt voor een begrafenis van één van hen. Zeker niet een bijster origineel geheel over een disfunctionele familie met veel (verborgen) hartzeer, maar wel goed uitgevoerd. Vol goed geschreven en spitse dialogen en een aantal sterke scenes (zoals het diner). Meryl Streep en Julia Roberts zijn ijzersterk hier.


avatar van Decec

Decec

  • 6693 berichten
  • 8466 stemmen

Een goede dramafilm...

Prima verhaal...

Prima acteerwerk...

Bekende acteurs Chris Cooper, Ewan McGregor, Sam Shepard,

Dermot Mulroney en Benedict Cumberbatch...

Ook een bekende actrices Meryl Streep en Julia Roberts...

Perfect achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

HASCH schreef:

Werkelijk top acteerwerk van Roberts en Meryl Streep. DE nominaties voor een Oscar zijn dan ook volledig terecht. Diegenen die van actie films houden zullen deze film langdradig vinden. Maar als je van drama en sterke dialogen houdt dan is dit een top film.

Ik houd erg van drama én vind deze film een drama, maar niet in de goede zin van het woord. Wat mij betreft de slechtste film van 2014, wat m.i. júíst door het abominabele spel van Roberts en vooral Streep komt. Hoe meer films ik zie, hoe minder serieus ik de Oscars neem. Streep is hier zó enorm aan het overacten dat je je er elk moment van bewust bent dat ze een camera voor haar tronie heeft.

Eigenlijk ben ik destijds ook veel te mild geweest met m'n 4, maar ik pas cijfers alleen aan bij herziening. Oftewel: dit cijfer zal (hopelijk) voor altijd blijven staan.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Zwolle84 schreef:

(quote)

Ik houd erg van drama én vind deze film een drama, maar niet in de goede zin van het woord. Wat mij betreft de slechtste film van 2014, wat m.i. júíst door het abominabele spel van Roberts en vooral Streep komt. Hoe meer films ik zie, hoe minder serieus ik de Oscars neem. Streep is hier zó enorm aan het overacten dat je je er elk moment van bewust bent dat ze een camera voor haar tronie heeft.

Eigenlijk ben ik destijds ook veel te mild geweest met m'n 4, maar ik pas cijfers alleen aan bij herziening. Oftewel: dit cijfer zal (hopelijk) voor altijd blijven staan.

Hoezo overacting? Wat vertel je me nou? Dit is volgens mij een formidabele vertolking van de aan waanzin grenzende personages die Streep en Roberts in deze film moeten spelen. Subliem in alle opzichten.


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

BBarbie schreef:

(quote)

Hoezo overacting? Wat vertel je me nou? Dit is volgens mij een formidabele vertolking van de aan waanzin grenzende personages die Streep en Roberts in deze film moeten spelen. Subliem in alle opzichten.

Ik begrijp wat ze probeerden te doen, maar het resultaat deed me meer denken aan een toneelstukje tijdens een bonte avond dan professionals die er echt iets van probeerden te maken. Wat mij betreft fake in alle opzichten.


avatar van Passiebloempje

Passiebloempje

  • 192 berichten
  • 903 stemmen

Festen, maar dan anders.

Beetje over de top. Ik bedoel; hoeveel drama kan er in 1 film...?? Best veel dus.

Maar een fijne film met goed acteerwerk van Streep. Geen overacting kunnen ontdekken.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4255 berichten
  • 3688 stemmen

Het was een beetje een film waar 'k in moest komen, maar daarna vond 'k het wel een goeie film. De film bevat wel heel veel drama, maar toch is het te doen, misschien door de manier dat het gebracht wordt.

De cast deed het ook erg goed, maar wat wil je ook met zo'n cast.

'k wist niet echt wat te vergeten, maar 'k vond hem wel eens de moeite om gezien te hebben.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4764 berichten
  • 5055 stemmen

Goed drama waarin wel erg veel komt bovendrijven: ziekte, zelfmoord, moeilijke jeugd, scheiding, vreemdgaan, pedofilie- op een gegeven moment was het wachten op het volgende probleem: ah daar hebben we hem: incest.

Neemt niet weg dat het behoorlijk boeiend was om naar te kijken, al voelde ik me soms een ramptoerist, maar het was wat veel. Het acteerwerk was van hoog niveau. Streep en Roberts waren goed, licht hysterisch, maar ik was meer gecharmeerd van de prestaties van Chris Cooper, Margo Martindale, Julianne Nicholson en Dermot Mulroney. Cumberbatch vond ik een beetje een miscast, dat had ik ook bij de zeer Bitse McEwen die "Bill" speelt maar die redde zich uiteindelijk wel.

Een acteursfilm dus, gebaseerd op een toneelstuk dus wat statisch, en de film moet het niet hebben van visuele pracht (al zijn er ook wel wat aardige shots).


avatar van Movsin

Movsin

  • 8104 berichten
  • 8309 stemmen

Duidelijk gebaseerd op een toneelwerk, wat heel dikwijls een handicap is om een film levendig en boeiend te houden.

Deze keer evenwel is er geen enkel probleem. De spetterende, zij het verschrikkelijk brutale, dialogen, discussies en bekentenissen, het onthutsend intrige laten u niet los en de schitterende vertolkingen zijn van aard deze film op een hoger niveau te tillen dan wat de gemiddelde kwotering ervan voorstelt.