• 13.687 nieuwsartikelen
  • 171.394 films
  • 11.359 series
  • 32.316 seizoenen
  • 633.692 acteurs
  • 197.064 gebruikers
  • 9.218.841 stemmen
Avatar
 
banner banner

To Live and Die in L.A. (1985)

Actie / Misdaad | 116 minuten
3,34 416 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 116 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: William Friedkin

Met onder meer: William Petersen, Willem Dafoe en John Turturro

IMDb beoordeling: 7,3 (43.314)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 6 februari 1986

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot To Live and Die in L.A.

"A federal agent is dead. A killer is loose. And the City of Angels is about to explode."

Richard Chance en Jim Hart zijn vrienden en partners bij de Secret Service in Los Angeles. Als Hart vlak voor zijn pensioen wordt vermoord door de valsemunter Eric Masters, zweert Chance wraak. Hij is het zat het spel volgens de regels te spelen en chanteert, negeert directe bevelen en gaat tegen het verkeer in op de snelweg. Chance laat geen middel onbenut om de aalgladde maar dodelijke Masters te pakken, maar zijn obsessie blijft niet zonder gevolgen. Zal de bittere wraak uiteindelijk tot zijn eigen ondergang leiden?

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6567 berichten
  • 9479 stemmen

Met terugwerkende kracht toch wel enigzins een klassieker, al dateert de muziek van Wang Chung het geheel behoorlijk. Neemt niet weg dat de soundtrack sporadisch wel effectief en nog steeds best cool is, zoals bij de begincredits. De plot is vrij simpel maar intrigerend genoeg, vooral door de aanwezigheid van zoveel compleet immorele figuren, aan beide kanten van de wet. William Petersen is prima in de hoofdrol; naast hem zijn het vooral Willem Dafoe en John Turturro die opvallen als bad guys. Het camerawerk is na al deze jaren nog steeds indrukwekkend en het is nu duidelijk te zien hoeveel hedendaagse filmmakers door de look van de film zijn geïnspireerd. Regisseur Friedkin mag dan zijn autoachtervolging uit The French Connection niet kunnen overtreffen, maar cool is die aktiescene tegen het verkeer in in ieder geval wel!


avatar van combo

combo

  • 28 berichten
  • 22 stemmen

gewoon een goeie film


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9668 berichten
  • 2336 stemmen

Inderdaad een dijk van een film. Ook gekeken naar aanleiding van Drive, de overeenkomsten lijken me wel duidelijk qua stijl, sfeer en inhoud.

Het begint eigenlijk al behoorlijk flitsend, eerste stuk vond ik bijzonder sterk al, waarna het vooral een kwestie van sfeertschepping is. Lang hangt het verhaaltje een beetje aan de zijkant, tot het laatste halfuur ongeveer, waarin de fouten en risico's zich uitbetalen.

Erg coole (foute) soundtrack ook, erg sfeervol. Ook erg cool geschoten en de personages spreken tot de verbeelding.

Memorabele film, erg leuk om een keer gezien te hebben. 4*


avatar van Lefgozer

Lefgozer

  • 3491 berichten
  • 2256 stemmen

Voor de snelle handelaars, alleen vandaag en morgen nog gratis te bekijken via MGM On Demand!


avatar van jipt

jipt

  • 3451 berichten
  • 3366 stemmen

Mooi sfeervol 80's politiefilmpje. Lekkere sountrack! kleine 4*


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

Gaaf 80's filmpje dit zeg, die hier toch wat meer waardering zou mogen krijgen. Wist niet dat dit een inspiratiebron voor Refn's Drive zou kunnen zijn, maar tijdens het kijken was dit direct mijn eerste gedachte. Coole foute intro, verdorven personages, keihard geweld, een geweldige autoachtervolging en zelfs die soundtrack deed het hem wel (hoe fout die muziek van Chung ook mag klinken). Met het eigenaardige en duistere sfeertje zat het ook wel goed. Deed verder ook denken aan Mann qua sfeer, personages en locaties.

Dikke 3,5*, film blijft toch wel hangen na een nachtje slapen, dus kans op verhoging sluit ik eerlijk gezegd niet uit.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5581 stemmen

Thuiswedstrijd voor Friedkin. Misdaadverhaal met een verbeten cop en dan mag bij hem een loeiende autoachtervolging natuurlijk niet ontbreken. Een herhalingsoefening is het dan weer niet, daarvoor is de film sowieso al veel te sterk. De tijd heeft ook niet stil gestaan en zo zit je al rap in de onmiskenbare tachtiger jaren. Prachtig gekleurde letters tijdens de optiteling, een typische score die af en toe nog eens verrassend sterk is en een cast vol met inmiddels bekende koppen.

Wat misschien nog wel het meest opvalt, is Los Angeles, die bijna (of helemaal) een hoofdrol opeist. Met een stad in de titel ben je uiteraard min of meer verplicht het eens goed onder de loep te nemen, maar desalniettemin de complimenten aan de locatiescout en Robby Müller's fotografie. Verder stoer, sexy, hard en compromisloos met een plot dat geen grammetje vet om het lijf heeft. Friedkin's keuze voor het slot is de kers op de taart. Zo hoort een misdaadfilm te zijn. Hulde.


avatar van Edie

Edie

  • 3185 berichten
  • 1220 stemmen

Verouderde film, maar heerlijke 80's sfeer. Vette achtervolgingsscene ook. 3.5*


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Erg rauwe 80's misdaadfilm. To Live and Die in L.A. ademt het tijdperk uit en doet in dat aspect vaak denken aan Miami Vice en Manhunter. Laatstgenoemde komt uiteraard door de (sterke) rol van Petersen. Wat vooral opvalt is de onconventionele aanpak en het vermijden van elke vorm van romantiek. Zelfs de agent komt er hier erg slecht vanaf. Erg fijn. Hoogtepunt is uiteraard de magnifieke achtervolgingsscène.

3,5*


avatar van Mindreader

Mindreader

  • 83 berichten
  • 118 stemmen

Insignificance schreef:

Thuiswedstrijd voor Friedkin. Misdaadverhaal met een verbeten cop en dan mag bij hem een loeiende autoachtervolging natuurlijk niet ontbreken. Een herhalingsoefening is het dan weer niet, daarvoor is de film sowieso al veel te sterk. De tijd heeft ook niet stil gestaan en zo zit je al rap in de onmiskenbare tachtiger jaren. Prachtig gekleurde letters tijdens de optiteling, een typische score die af en toe nog eens verrassend sterk is en een cast vol met inmiddels bekende koppen.

Wat misschien nog wel het meest opvalt, is Los Angeles, die bijna (of helemaal) een hoofdrol opeist. Met een stad in de titel ben je uiteraard min of meer verplicht het eens goed onder de loep te nemen, maar desalniettemin de complimenten aan de locatiescout en Robby Müller's fotografie. Verder stoer, sexy, hard en compromisloos met een plot dat geen grammetje vet om het lijf heeft. Friedkin's keuze voor het slot is de kers op de taart. Zo hoort een misdaadfilm te zijn. Hulde.

Mooie analyse. De film ademt inderdaad 1 en al 80's uit, maar onderscheid zich vooral door de donkere, nihilistische toon, itt de meeste leeftijdsgenoten.



avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9549 berichten
  • 4430 stemmen

Wat een klote-alternatief-einde... geef me maar het schitterende originele einde... een hoofdpersonage laten ombrengen is net een gigantisch goede zet . Dat was ook één van de redenen dat ik deze film nooit ben vergeten.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8447 stemmen

Verschrikkelijk inderdaad, lijkt wel het einde van een komedie of buddyfilm. Treffende omschrijving die men er van geeft 'the Eddy Murphy ending to 'To Live and Die in L.A.'.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18698 berichten
  • 3049 stemmen

james_cameron schreef:

Met terugwerkende kracht toch wel enigzins een klassieker!

Vreemde opmerking, eigenlijk. Iets wordt door de jaren heen een klassieker of niet. Dat bepaalt niet 1 iemand en dus ook niet 'met terugwerkende kracht'.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

En persoonlijke klassiekers mag je ook niet hebben, potver!


avatar van Robertiamo

Robertiamo

  • 23 berichten
  • 20 stemmen

Topfilm, heb hem nu op Blu-ray en ik moet zeggen dat de film op VHS mijn voorkeur geniet, vooral omdat ik hem ooit zo voor het eerst gezien heb.

Sentiment speelt bij deze film een grote rol maar de Blu-ray is op en top helder, geluid is een beetje achterhaald maar een kniesoor die daar over valt.


avatar van Willy Wartaal

Willy Wartaal

  • 433 berichten
  • 3772 stemmen

Toffe film, goede sfeer, fijn gefilmd en nergens saai. Maar eigenlijk is alles nadat Chance doodgaat kut, het feit dat hij doodgaat vond ik in principe wel sterk. Gewoon erg jammer van de laatste paar minuten, die hebben zo goed als alles voor me verpest. Zinema zei het al eerder zag ik op pagina 2, sluit me volledig bij hem aan.


avatar van de grunt

de grunt

  • 4327 berichten
  • 1573 stemmen

De soundtrack is erg cool en de actie- en achtervolging-scenes zijn op niveau.

Hier tegenover staat een wel erg pover 'Cop'-scenario , en dit geeft deze culthit niet de inhoudelijke substance die je normaliter toch mag verwachten van een Friedkin.

Een buiging wil ik wel gemaakt hebben voor William Dafoe. Wat is die man toch een genot op het witte doek (met die nasty smile).


avatar van Boneka

Boneka

  • 2568 berichten
  • 1341 stemmen

Zojuist op blu ray gezien. Aardige transfer maar had beter gekund. De muziek is helaas een grote spelbreker in deze film. Was het maar iets van Miami Vice. Film begint wat rommelig, van de hak op de tak, maar is verder goed te volgen. Geen bijster verhaal, maar alles kijkt lekker weg. De auto achtervolging was leuk. Eind was verassend. De laatste minuten een beetje jammer. Al met al lekkere jaren 80 film, maar niet hoogstaand. Black Rain uit 89 vond ik een heel stuk beter.


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4063 stemmen

Die muziek vond ik net echt nice in deze film. In retrospect een beetje een rare keuze van realist Friedkin om eendagsvlieg Wang Chung te kiezen voor de soundtrack, maar het werkte wonderwel. Echt zo'n film om vingers en duimen van af te likken. De combinatie van Friedkins obsessie met het praktische/realistische plus zijn zijn cynische inborst, met het uitbundige 'dit is NU'-gevoel van de jaren '80 in één film... Daar leef ik bijna voor.

Black Rain heb ik dan weer uitgezet.


avatar van ghostman

ghostman

  • 5735 berichten
  • 5 stemmen

goongumpa schreef:

Black Rain heb ik dan weer uitgezet.

Ik zou Black Rain (1989) nog een kans geven , ik vind beide films even geweldig .


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23770 berichten
  • 4818 stemmen

Uitstekende prent van regisseur Friedkin. Los Angeles als locatie; altijd goed. Petersen in de hoofdrol, met o.a. Dafoe ernaast. Helemaal goed. En verdorie, 'Wang Chung' die de soundtrack doet, dat kon toch echt niet mis gaan vanavond. En nee zeker niet, ik heb me heel erg vermaakt met deze heerlijke 80's prent.

De sfeer is uitstekend, ook in december en januari is L.A. heerlijk vertoeven. De typische soundtrack is uitstekend en past precies in het totaalplaatje. Bij Petersen krijg ik altijd flashbacks naar 'Manhunter', dus dat is sowieso goed en Friedkin weet er verder gewoon een puike politie-misdaad van te maken. Een film met verrassende wendingen, vooral de dood van Chance komt hard aan, maar is wel érg sterk.

Cinematografisch sterk met veel mooi geschoten plaatjes en de achtervolging is heerlijk. 'To Live and Die in L.A.' is een film die dicht bij mijn smaak ligt. Ik hou van de jaren 80 en vooral in L.A. Op zoek naar meer.


avatar van Basto

Basto

  • 11165 berichten
  • 7170 stemmen

Misschien wel de beste politiefilm uit de jaren 80. Vind deze veel beter dan het geliktere broetje Maimi Vice (de tv serie) dat veel meer succes oogstte.

Sterk verhaal, goede karakters en prachtig eind. Enorm fijn sfeertje ook. Heb genoten!

4,5


avatar van de grunt

de grunt

  • 4327 berichten
  • 1573 stemmen

Colors en Manhunter (mits je hem als politiefilm rekent) vind ik sterker.


avatar van Basto

Basto

  • 11165 berichten
  • 7170 stemmen

Ik niet. Ben nooit echt onder de indruk geraakt van Manhunter. Colors zou ik eensmoeten herzien.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8414 berichten
  • 3821 stemmen

Broeierige jaren '80 nostalgie. Het heeft z'n charme dat het onzinverhaaltje, over het oppakken van een moorddadige valsemunter, bloedserieus wordt gebracht. Alles straalt namelijk een compleet gedateerde eighties coolheid uit. De manier waarop de twee machomannetjes William L. Petersen (hardboiled detective) en Willem Dafoe (psychopathische kunstschilder) elkaar steeds bij de kloten hebben in een venijnig kat en muis spel. De twee acteurs spelen met de intensiteit alsof het een zwaarmoedig holocaustdrama betreft. De geflipte actiescènes worden volledig over the top gebracht. Enerverend en energiek, omdat het schokkerige camerawerk de hectiek en de adrenaline maximaal overbrengt.

Dan klinkt er nog de soundtrack van new wave band 'Wang Chung'. Populaire hits gemixt met het gebruikelijke synthesizer gedreun van weleer. De gekozen achtergrondmuzak is natuurlijk wansmakelijke kitsch, maar de smeuïge foutheid ervan is een perfecte omkadering bij de beelden van stoere mannen, mooie vrouwen en snelle auto's. Een fijne onderdompeling in de jaren tachtig cinema van toen mannen nog hopeloos probeerden om stoer te zijn door hun biceps te showen tijdens hun fitness oefeningen. Toen CGI nog niet de actie glad streek maar het beeld gevuld kon worden met een groots opgezette autoachtervolging, waar nog veel op het spel leek te staan voor de personages en de uitkomst niet al lang en breed in de lijn der verwachtingen lag. Smullen!


avatar van baspls

baspls

  • 4118 berichten
  • 1673 stemmen

De titel klinkt erg bekend maar de film zelf laat nou niet zo snel een belletje rinkelen. Ziet er erg 80s uit, dus ik denk dat de film eens op ga zoeken.


avatar van de grunt

de grunt

  • 4327 berichten
  • 1573 stemmen

Arrow !!


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 1480 berichten
  • 0 stemmen

Knap zeg, het eerste uur van een film volproppen met een onzinnige introductie dat ook in 5 minuten had gekund.

Elf goede voetballers zijn nog geen goed team, en zo zijn 11 'goede' factoren nog geen goede film blijkt; het komt namelijk erg geforceerd over. Zo van: Ach, laten we een populair genre van dit moment filmen in Los Angeles, lekker muziekje op de achtergrond, Willem Dafoe een tof rolletje geven en dan moet het goed komen. Missie gefaald.

Overeenkomsten met Drive? Ik zie toch echt het lompe tegenovergestelde. Het lijkt wel een parodie.

Concluderend is het een inhoudsloze politiefilm met een niet-pakkende sfeer, die zelfs geen karakter kent die minpunten doet vergeten. Het plot had de gemiddelde scholier kunnen schrijven in een tussen uurtje.


avatar van de grunt

de grunt

  • 4327 berichten
  • 1573 stemmen

Blu ray review: To Live and Die in L.A.