• 13.687 nieuwsartikelen
  • 171.394 films
  • 11.359 series
  • 32.315 seizoenen
  • 633.692 acteurs
  • 197.063 gebruikers
  • 9.218.803 stemmen
Avatar
 
banner banner

Shinobi no Mono (1962)

Actie / Drama | 104 minuten
3,35 13 stemmen

Genre: Actie / Drama

Speelduur: 104 minuten

Alternatieve titels: The Ninja / Those That Are Unseen / Ninja, a Band of Assassins / Shinobi: Band of Assassins / 忍びの者

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Satsuo Yamamoto

Met onder meer: Raizô Ichikawa, Yūnosuke Itō en Shiho Fujimura

IMDb beoordeling: 7,0 (1.054)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Shinobi no Mono

"The Film that made Ninjas legendary!"

Ishikawa Goemon is een veelbelovende jonge ninja onder de leiding van de ninja Sandayû. Deze befaamde ninja is in een strijd verwikkeld met de Nobunaga Oda, een krijgsheer die de Boedistische leer wil uitbannen, inclusief tal van ninja clans. Maar Nobunaga is niet de enige vijand, want Shikawa komt er achter dat de Fujibayashi clan een moordaanslag op Sandayu aan het voorbereiden zijn.

logo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pascal83

pascal83

  • 2736 berichten
  • 2469 stemmen

Trivia:

This movie was seen in Japan in 1963 by author Roald Dahl, from which he got several ideas for the writing of the screenplay to the James Bond movie You Only Live Twice (1967). The scene where Goemon attempts to assassinate Nobunaga with poison was referred to in "You Only Live Twice" and "Grosse Pointe Blank". Several scenes shows Nobunaga petting his cats. This is also done by the villain Blofeld in "You Only Live Twice".

Bron: IMDB


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10818 berichten
  • 8156 stemmen

Satsuo Yamamoto is een regisseur waar ik altijd al meer van heb willen zien. Tot nu toe heb ik alleen een Zatoichi van zijn hand gezien, maar die - en deze- film zijn niet echt representatief voor Yamamoto's werk. Maar ik zal het daarmee moeten doen, want zijn dramafilms zijn niet of nauwelijks beschikbaar.

Shinobi no Mono zal toch wel één van de eerste ninjafilms zijn, zo niet de eerste. Het is sowieso een film waarin de ninja's eindelijk eens vanuit een realistisch perspectief worden weergegeven.

Daarnaast krijgen we veel geschiedenisles over de tijd van Japan onder Oda Nobunaga en zijn vervolging van de ninja's. Dit maakt de film enerzijds uniek en informatief, maar anderzijds ook wat saai. Het helpt als je wat van de Japanse geschiedenis en de intriges daarin weet. Ishikawa Goemon wordt ook geportretteerd als een wat vervelende man, niet erg sympathiek. Het zou ook kunnen dat ik de acteur die hem speelt, Raizô Ichikawa, niet echt uitstraling vind hebben. Ik zag overigens dat hij al jong is gestorven, vandaar dat ik hem niet kende als acteur.

Alle ninja-trucs als flitsbommetjes, gif aan draadjes, de werpsterren et cetera zitten al in de film. Wel raar dat deze film(s) (er zijn nog een achttal vervolgen!) zo onbekend zijn gebleven in vergelijk met samoeraifilms? Wellicht omdat de Japanners de ninja's toch nog wat gluiperig (oneervol) vonden?

De Amerikanen zijn in ieder geval met de ninja's aan de haal gegaan en dat leverde een hoop goedkoop vermaak in mijn jeugdjaren op!