• 13.687 nieuwsartikelen
  • 171.394 films
  • 11.359 series
  • 32.313 seizoenen
  • 633.692 acteurs
  • 197.062 gebruikers
  • 9.218.785 stemmen
Avatar
 
banner banner

De Gulle Minnaar (1990)

Komedie | 100 minuten
1,37 432 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 100 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Mady Saks

Met onder meer: Peter Faber, Mariska Van Kolck en Sylvia Millecam

IMDb beoordeling: 3,7 (478)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 6 juli 1990

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot De Gulle Minnaar

Op twee romans van Marjan Berk gebaseerde komedie over een vlotte tekenaar met liefdesproblemen. Hij is verliefd maar wordt nagezeten door vroegere minnaressen. De film, geproduceerd door Rob Houwer en met muziek van Henny Vrienten, verdween destijds na een week uit de bioscoop.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74636 berichten
  • 5941 stemmen

Flutfilm.

De gesproken tekst loopt a-synchroon met de beelden. De film is zo camp, dat 't daardoor een beetje grappig wordt. Vandaar mijn hoge waardering van 1 ster...


avatar van Quido

Quido

  • 14641 berichten
  • 6078 stemmen

Het probleem is dat deze film serieus bedoeld is. De nodige zelfspot had geen kwaad gekund. De releasedatum was ook erg ongelukkig gekozen, de film viel samen met de WK-finale en was bij voorbaat al gedoemd te mislukken. De reclame in de film ligt er meters dik bovenop, veelvuldig vliegen de blikjes drank je om de oren of zoomt men in op een pakje sigaretten. Leuk vormgegeven is de film wel, de wijk en decors waar de film is opgenomen passen uitstekend bij het verhaal.

Henny Vrienten bedacht een leuk deuntje bij de film, dat de luchtige sfeer moet verduidelijken. In het tweede deel van de film neemt men zichzelf al minder serieus, maar ook hier zijn de ‘grappen’ van bedenkelijk niveau.

Helaas is dit ook het enige positieve aan de film. De rest is beroerd, en niet zo’n beetje ook. Van de acteerprestaties tot het scenario. De film schijnt leuk te moeten zijn, maar de grappen zijn zo flauw en plat dat het eerder irritatie opwekt. Mariska van Kolck doet het niet erg slecht, maar ze heeft er goed aan gedaan na deze film niet aan iets nieuws te beginnen. Buiten een rol in Pipo en de P-P-Parelridder (2003), heeft ze ook niet meer geacteerd in een speelfilm.

Hoe een vakman als Houwer zo’n waardeloos product af heeft kunnen leveren is mij een raadsel. Dat hij zelf ook nog verantwoordelijk was voor de montage/dubbing kwam de film ook niet ten goede. De gesproken tekst loopt A-synchroon met de beelden. Dit ziet er erg amateuristisch uit en versterkt alleen maar meer dat Houwer zijn werk niet serieus nam. Hoe kan hij anders tevreden zijn met dit product? Nee, na het beëindigen van de samenwerking met Paul Verhoeven heeft ook Houwer zich niet van zijn beste kant meer laten zien (jammer genoeg).

Maar het kon nog slechter, zes jaar later kwam Houwer aanzetten met De Zeemeerman, die zonodig nog slechter is dan dit wanproduct.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8580 berichten
  • 3524 stemmen

Wat een zielige vertoning. Afschuwelijk acteerwerk, zeer slechte na-sychronisatie, een belachelijk plot en geen moment grappig of vermakelijk, enkel irritant en vervelend. Het verhaal springt van de hak op de tak en is net zo oninteressant als die oersaaie en eendimensionale personages, die voorbij komen. Dacht even dat die Costa en Volle Maan troep de grootste rommel was qua Nederlandse cinema, maar dit is nog wel iets erger om door heen te komen.

0,5 sterren. En dat is eigenlijk nog te veel.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18506 berichten
  • 3400 stemmen

Destijds vonden we het toch wel spannend deze film te zien. Tegenwoordig zit je toch wat met plaatsvervangende schaamte hiernaar te kijken.

Gelukkig hebben we de foto's nog...

1,5* dan maar.


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3072 berichten
  • 3205 stemmen

Dramatisch slecht geacteerd. Slecht verhaal. Maar altijd beter dan die vreselijke film De Zeemeerman.1,0 voor de moeite.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38830 berichten
  • 7300 stemmen

Veel slechter dan dit zal een film niet snel worden.

Als je goed beschouwt alle punten naloopt, waarop De Gulle Minnaar te beoordelen valt, dan blijft er weinig over. Het acteerwerk is uiterst beroerd. Een verhaal is er niet of nauwelijks, en de personages stellen nauwelijks wat voor. Het allerergste is echter nog wel de allerbelabberdste nasynchronisatie, waardoor alles helemaal een goedkoop effect mee heeft gekregen.

Toch heeft het ondanks alles nog wel een beetje charme. Het is op sommige momenten haast zo slecht, dat het soms wel weer vermakelijk is om naar te kijken. Niet dat het hierdoor goed wordt, want er zijn meer dan voldoende ergernissen, maar op de één of andere manier verveelt het ook weer niet en hierdoor blijft De Gulle Minnaar ondanks de vele minpunten verstoken van de laagst mogelijke score.

1,5*