• 13.687 nieuwsartikelen
  • 171.394 films
  • 11.359 series
  • 32.315 seizoenen
  • 633.692 acteurs
  • 197.063 gebruikers
  • 9.218.803 stemmen
Avatar
 
banner banner

Max Dugan Returns (1983)

Komedie / Drama | 98 minuten
3,37 15 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: Max Dugan

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Herbert Ross

Met onder meer: Matthew Broderick, Jason Robards en Marsha Mason

IMDb beoordeling: 6,7 (4.152)

Gesproken taal: Engels en Duits

Releasedatum: 26 januari 1984

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Max Dugan Returns

"Prices are double. Your love life's in trouble. The car won't start. Your boss has no heart. The door squeaks. The roof leaks. Your stereo just went mono. All you need is a little Max Dugan."

Nora is een alleenstaande moeder. Samen met haar zoon Michael woont ze in een klein huis. Ze zijn wel niet rijk maar hebben elkaar. Op een dag duikt Nora's vader, Max Dugan, onverwachts op. Hij verliet Nora en haar moeder toen Nora amper 9 was. Hij heeft een koffer vol geld bij zich en probeert Nora en Michael voor zich te winnen met allerlei cadeaus. Hij heeft immers niet veel tijd meer omdat hij lijdt aan een fatale hartkwaal.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Wouter

Wouter

  • 18698 berichten
  • 3049 stemmen

Wat is Neil Simon toch een geweldenaar. Tuurlijk, het was voorspelbaar en aan de brave kant, maar ik ben er dol op. En wat was Broderick leuk.


avatar van mrklm

mrklm

  • 10183 berichten
  • 9284 stemmen

Hoewel de titel een sequel doet vermoeden is daar geen sprake van. Max Dugan [Jason Robards Sr] speelt de titelrol. Hij is de vader die opeens opduikt bij het huis van zijn dochter Nora [Marsha Mason], een alleenstaande lerares die met de weinige financiële middelen die ze heeft probeert haar eigen hoofd en dat van haar zoon Michael [Matthew Broderick in zijn filmdebuut] boven water probeert te houden. Nora heeft haar vader tientallen jaren niet gezien en zit ook helemaal niet op hem te wachten, temeer daar Max lange tijd in de gevangenis heeft gezeten wegens frauduleuze praktijken. Ze kan het echter ook niet over haar hart verkrijgen om haar vader op straat te laten staan, dus neemt ze hem in huis als huurder, in de hoop dat ze zo kan voorkomen dat Michael ontdekt dat Max zijn grootvader is. Het feit dat Max een enorme koffer vol met geld bij zich heeft maakt het er niet gemakkelijker op, zeker niet wanneer hij dat geld ongevraagd gebruikt om Nora en vooral Michael met cadeaus te overspoelen. Bovendien heeft Nora net vriendschap gesloten met een detective [Donald Sutherland], die uiteraard steeds meer achterdochtig wordt over de onaangekondigde huurder.

Komisch drama komt wat langzaam op gang en Michaels naïviteit over de herkomst van de cadeaus is niet geheel geloofwaardig, maar schrijver/scenarist Neil Simon compenseert met scherpe dialogen. Vooral de stroom aan smoesjes die Nora moet verzinnen voor haar plotselinge welvarendheid levert bijzonder grappige momenten op. Kiefer Sutherland maakt hier ook zijn filmdebuut, hij is te zien in gesprek met Broderick aan het begin van de film, vlak nadat die is afgezet op school.