• 13.687 nieuwsartikelen
  • 171.394 films
  • 11.359 series
  • 32.315 seizoenen
  • 633.692 acteurs
  • 197.063 gebruikers
  • 9.218.803 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pentathlon (1994)

Actie / Drama | 101 minuten
2,41 53 stemmen

Genre: Actie / Drama

Speelduur: 101 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Bruce Malmuth

Met onder meer: Dolph Lundgren, David Soul en Renée Coleman

IMDb beoordeling: 4,3 (2.073)

Gesproken taal: Engels, Koreaans, Duits en Russisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Pentathlon

"Just do it... or die!"

Eric Brogar (Dolph Lundgren) is 's werelds beste en meest succesvolle atleet. Getraind en gedrild in het Oostblok van voor 'De Muur' wordt hij geleefd door Müller (David Soul) die iedere beweging van zijn pupil op de voet volgt. Na het behalen van een gouden plak in Seoel ziet Brogar zijn kans schoon en loopt over naar Het Westen, waarbij de stasi's zijn droomwereld letterlijk aan flarden scheuren. Ook na de val van de muur rust Müller niet voordat hij zijn pupil weer onder zijn hoede heeft.

logo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van boerenpummel

boerenpummel

  • 1012 berichten
  • 3608 stemmen

Lan geleden gezien en toen vond ik het wel een aardige film met een redelijk aangrijpend verhaal.

2,5*


avatar van Dolphfan

Dolphfan

  • 168 berichten
  • 33 stemmen

Ja, ik moest ook een traantje wegpinken bij deze film. Dolph beland in de goot, maar komt er gelukkig weer helemaal bovenop. 4*


avatar van happie

happie

  • 6194 berichten
  • 426 stemmen

Deze film is gewoon een klassieker. Dolph Lundgren zet hier een goede prestatie neer over het leven van een duitser die uit het fascisme wil stappen en naar het vrije westen gaat.


avatar van Lavigne

Lavigne

  • 197 berichten
  • 182 stemmen

prachtige film!! zeker wel een van mijn favorieten van dolph! aanrader!


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

...communisme

Pentathlon is een verschrikkelijk banale en stompzinnige (geen direct-to-video??) prent vol slechte actie, stasi's die na de val van de Muur 'neo-nazi's' worden, en zelfs ik zwem nog sneller de borstcrawl dan te zien is bij de Olympische (korte baan?) finale in Seoul. Lundgren mag wat drama-scenes [ik wil geen doping!] spelen die totaal de mist in gaan, blijf toch gewoon met je spierballen rollen man.

Mosley weet de film een ietsiepietsie te redden met wat geslaagde humor als Lundgrens baas [Lundgren wordt hamburger-bakker ].

Compleet onzinnig dit. Mijn 1* waardering is eigenlijk nog te lief.



avatar van DiDa

DiDa

  • 3620 berichten
  • 2709 stemmen

Zojuist mijn kopie besteld! Ik ben beniewd. Ik heb deze al zeker 15 jaar niet meer gezien. Nostalgie...


avatar van clubsport

clubsport

  • 3563 berichten
  • 6818 stemmen

de actie is matig de acteerprestaties matig en het verhaal matig uitgewerkt vol cliche's .

jammer dat een film met zo een interessant onderwerp zo de mist in kan gaan .


avatar van Left4Dead

Left4Dead

  • 3240 berichten
  • 3691 stemmen

Wat kan Dolfje toch veel en nog goed ook hé? Het prototype voor Poetin waarschijnlijk geweest.

Het koude oorlog syndroom kwam weer eens bovendrijven, alsof het in de jaren ervoor nog niet behandeld was. Nee, origineel kun je het verhaal niet noemen maar ach...... het is een film met Dolf dus een no-brainer. Het stereotype Oost-duitser, gehard en we mogen getuigen zijn van doping. Ach, het verhaal mag dan simpel zijn, op een druilige middag kun je er nog wel een klein beetje ontspanning uithalen.

De communistische levenswijze in het voormalige DDR is onze protagonist van jongs af aan door de strot gedrukt. Iets wat zeker plaatsvond tijdens de Russische bezetting. Tijdens een vijfkamp blijkt de superheld toch plotseling gevoelig voor het leven buiten de DDR doordat hij in contact komt met......... jawel de absolute tegenhangers van het communisme in de vorm van Amerikanen. Hoe verrassend!, cheesy als maar kan. Slecht versus goed, Stasi tegen de vrije wereld.

Dat de regisseur als geen ander weet hoe dit stereotype in beeld te moeten brengen moge duidelijk zijn. Nighthawks mag ik dan nog wel zien van Malmuth, maar de rest dat ik van hem heb gezien scoort absoluut geen hoge ogen. Ook Pentathlon valt onder die laatst genoemde categorie, het ziet er allemaal gewoon niet uit. Het is gewoon statisch op bijna elk vlak te noemen, Lundgren valt met zijn slecht acteertalent niet eens op of af daardoor.

Het simpel verhaal, wat op een vloeitje van een sigaret past, moet het ook nog eens doen met een uitermate slecht script. Zelfs de muziek is bijna onverteerbaar, het acteerwerk laat wensen te over. Nee het is allemaal van een b-kwaliteit, maar dat weet je al voordat je aan de film begint. Dit is straight to video materiaal voor 100 minuten leeg hoofd. Dus matig je verwachtingen, verlaag ze tot leeg hoofd niveau.

Roger E. Mosley, samen met zijn vriendin...eehhhh verloofde , is dan eigenlijk ook het enige lichtpuntje in deze film, leuk om hem weer eens te hebben gezien. Het is een trage zit waarin je niet kunt inleven met de protagonist. Nee Lundgren kan simpelweg niet een karakter neerzetten waar je gevoelens bij zet zoals de bedoeling was c.q. moet zijn geweest. Op momenten wil je de prent op versnellen of vooruit spoelen zetten, momenten dat het gewoon saai is.

De film neemt omwegen om tot de wederontmoeting zich ontvouwt, daar waar je op zat te wachten. Die hele voorbereiding wil ik graag als opvulling van leegte omschrijven, de film maakt op geen enkele wijze indruk. Het is daarom ook een prent voor één keer, maar nooit weer. De film wil te veel maar maakt het niet af. Wraak, actie, liefde verdriet enz, maar faalt in het brengen van die emoties.Tja en daarmee scoort het dus niet goed. 2** een 4,5/10.