• 13.678 nieuwsartikelen
  • 171.385 films
  • 11.359 series
  • 32.310 seizoenen
  • 633.692 acteurs
  • 197.060 gebruikers
  • 9.218.603 stemmen
Avatar
 
banner banner

100 Metros (2016)

Biografie / Komedie | 108 minuten
3,37 73 stemmen

Genre: Biografie / Komedie

Speelduur: 108 minuten

Alternatieve titel: 100 Meters

Oorsprong: Spanje / Portugal

Geregisseerd door: Marcel Barrena

Met onder meer: Dani Rovira, Karra Elejalde en Alexandra Jiménez

IMDb beoordeling: 7,5 (7.221)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot 100 Metros

Ramón Arroyo is vader van twee kinderen en krijgt de diagnose multiple sclerose. Hem wordt verteld dat hij nooit meer 100 meter zal kunnen rennen. Na een initiële depressie besluit Ramón om zichzelf een doel te stellen en te gaan trainen voor de 'Iron-Man': 3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en 42 km rennen.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Movsin

Movsin

  • 8104 berichten
  • 8309 stemmen

Naar ware gebeurtenissen en meteen een opbeurende schouderklop voor al wie ooit met een uitzichtloze ziekte te maken heeft, deze film die moeiteloos overschakelt van drama en ontroering, via een flinke portie zwarte humor naar een emotievolle feel good.

Goed in beeld gebracht en prima vertolkingen, waarbij ik graag Karra Elejalde in de rol van de schoonvader en dynamische stimulator citeer.


avatar van McSavah

McSavah

  • 9960 berichten
  • 5268 stemmen

De favoriete film van Fernando Gaviria.


avatar van centurion81

centurion81

  • 2060 berichten
  • 1919 stemmen

Mooie film hoor...Wel grappig, ik denk wanneer dit een Amerikaanse film zou zijn geweest, er miljoenen mensen naar zouden hebben gekeken


avatar van 93.9

93.9

  • 3124 berichten
  • 4203 stemmen

Degelijke Spaanse film.

Wel erg binnen de lijntjes


avatar van david bohm

david bohm

  • 3026 berichten
  • 3364 stemmen

De intro is behoorlijk sloom en cliché. Pas als de training door de schoonvader aanvangt begint de film wat te leven. Het drama heeft niet echt de overhand, misschien door het niet al te beste spel van de hoofdrolspeler. De lichtvoetige humor en romance en het spel van Karra Elejalde zijn pluspunten.

Misschien heeft de heer Gaviria persoonlijke motieven om m zo te waarderen echt top vind ik deze film niet.


avatar van hamajava

hamajava

  • 125 berichten
  • 1375 stemmen

Ijzersterk drama, juweeltje in alle opzichten,,,,5 sterren meer dan waard,,,,,,,


avatar van Fisico

Fisico (moderator films)

  • 10009 berichten
  • 5398 stemmen

Sterke film over een jongeman man die plots te maken krijgt met de ziekte MS en daardoor zijn hele toekomst ziet omkantelen. Niet alleen hij, maar zijn hele gezin draagt mee de gevolgen van deze ziekte. Wel vond ik het bizar dat zijn werkgever niet op de hoogte werd gebracht of in het ongewisse werd gelaten. Zijn lange afwezigheid moet sowieso vragen opgeroepen hebben.

Sterke vertolkingen van het hele gezin. Zeker tussen Ramon en Manolo die elkaar niet kunnen luchten, maar uiteindelijk toch onder lichte dwang naar elkaar toegroeien. Hier en daar erg mooie harde shots of scènes zoals de huilbui op de schoot van zijn vrouw of het telefoongesprek tussen zijn vrouw en een vriend. Ook hier en daar ontroerende en grappige momenten om het hier en daar wat luchtig te houden zoals de scène met het zoutvaatje.

100 metros is een kleine integere film over doorzettingsvermogen, liefde en verdriet. Het feel good gedeelte is aanwezig, maar stoort zeker niet. Toch wel van genoten!


avatar van Kliko_Green

Kliko_Green

  • 261 berichten
  • 1046 stemmen

Je moet effe doorbijten… maar dan heb je ook een boeiend verhaal. Bizar wat een doorzettingsvermogen.

Acteerwerk is niet top. Maar het waargebeurde verhaal en de muziek maken een hoop goed.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8414 berichten
  • 3821 stemmen

Aardige formulefilm over een jonge vader die plotseling de diagnose MS krijgt en een nieuwe uitlaatklep zoekt voor zijn ambities. Voor Ramón (Dani Rovira) is de zogenaamde 'Iron Man' - een triatlon bestaande uit zwemmen, fietsen en rennen - een manier om nieuwe doelen te stellen. Maar probeert hij met deze psychisch zware uitputtingsslag ook niet de onvermijdelijke aftakeling tegen te gaan? Wat als 't hem meer kost dan oplevert!? Het maakt '100 Metros' (2016) een wat voorspelbare film met rechtlijnige thematiek en de spreekwoordelijke lach en een traan. Voor mij had 't niet zo gehoeven dat Ramón's knorrige schoonvader zelf opnieuw betekenis vindt wanneer hij zich opwerpt als archetypische mentorfiguur. Zo'n disfunctionele coach die zelf voorbij zijn eigen hoogtepunt is, maar de protagonist het bloed onder de nagels haalt met komische sneren en bizarre oefeningen. Maar '100 Metros' (2016) is wel effectief in hoe het Ramón's progressieve aftakeling koppelt aan zijn sportprestaties. Met de slotrace als een onvermijdelijke confrontatie met de grenzen van zijn kunnen. Bij elke stap moet je je als kijker verbijten dat Ramón doorgaat waar een heleboel anderen zullen afhaken.


avatar van Rimol

Rimol

  • 4 berichten
  • 420 stemmen

Naar aanleiding van de goede ontvangst op MovieMeter bekeken... Was toch wel echt een tegenvaller.

De film is nogal clichématig, tot op het cringe af zeer zoetsappig en voorspelbaar. Kort na het begin een dipje van tegenslag gevolgt door een stijgende lijn feel good. Naar mijn idee te veel zoetsappigheid en wat weinig tragedie.

Niet voor mij.