• 16.319 nieuwsartikelen
  • 179.886 films
  • 12.383 series
  • 34.310 seizoenen
  • 651.144 acteurs
  • 199.622 gebruikers
  • 9.414.697 stemmen
Avatar
 
banner banner

Patch Adams (1998)

Drama / Komedie | 115 minuten
3,13 955 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tom Shadyac

Met onder meer: Robin Williams, Monica Potter en Philip Seymour Hoffman

IMDb beoordeling: 6,9 (129.687)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 1 april 1999

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Patch Adams

"Laughter is contagious."

De film vertelt het waargebeurde verhaal van de dokter Patch Adams. Zijn onorthodoxe methoden zorgen ervoor dat hij niet geliefd is bij de medische en wetenschappelijke gemeenschap. Zijn patiënten waarderen zijn werk echter erg, waardoor hij zeer geliefd is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Imane10

Imane10

  • 85 berichten
  • 57 stemmen

Overigens haal ik er ook uit: “Carine heeft haar levenlang mannen niet vertrouwd doordat ze werd misbruikt, maar door de mooie woorden van Patch wordt ze overal in meegesleept. En eindigt ze, uiteindelijk dood!”


avatar van Imane10

Imane10

  • 85 berichten
  • 57 stemmen

Imane10 schreef:
Verassend! Uit een stuk subtiel, splintervrij, sprookjesbos-hout gesneden. Uit ervaring, zie ik dat zo veel niet klopt of onder het dekmantel is geschoven. Alles lijkt zo makkelijk, ja, zelfs in die tijd!Protocollen werden niet serieus genomen zeker. Echt het waargebeurde verhaal is zo geslepen dat de boodschap het enige is wat door je strot wordt geduwt. Onrealistisch! Een ziekenhuis zal nooit zo handelen en medische studentne zullen nooit zo veel kunnen maken. Die statement kun je maken als je als arts afgestudeerd bent. Maar 90% vh verhaal is onmogelijk! Opmerkelijk dat in de rechtszaal geen woord is gesproken over Carina. Civiel rechts, beroepsgeheim, de zovele overtredingen. Dat hij elk moment in het ziekenhuis kon sluipen. Dat het geld als het ware uit de lucht valt. De betrokkene verpleegsters die in de kliniek waren. Ohja en zijn verleden, een man uit een gesticht die even de controle over neemt. Chapeau! De medische wereld lijkt net een circus. Waar alles mogelijk is zolang je je je mond opentrekt (alle gevolgen van dien). Ja ik ben kritisch.


avatar van Imane10

Imane10

  • 85 berichten
  • 57 stemmen

Imane10 schreef:
Overigens haal ik er ook uit: “Carine heeft haar levenlang mannen niet vertrouwd doordat ze werd misbruikt, en nu vertrouwd ze een man een keer door de mooie woorden van Patch en eindigt ze, uiteindelijk dood!”


avatar van Vidi well

Vidi well

  • 547 berichten
  • 710 stemmen

Een erg zoetsappig en wat voorspelbaar verhaal, waarbij ik me telkens afvroeg of het in werkelijkheid ook wel zo komisch was allemaal. Robin Williams speelt een sympathieke rebel die keer op keer tegen het gezag aanschopt van de medische school die hij zo graag wil doorlopen.

Daarnaast was Adams suïcidaal, maar daarvan is, naast de opening, niets te merken in deze film. Hij strijdt tegen ‘het gezag’ en dat wordt karikaturaal vertolkt door een bijzonder starre directeur. Kortom, het hele verhaal komt erg geromantiseerd over, en voelt meer als een fantasierijke kinderfilm dan als iets wat waargebeurd is.

De talloze strijkorkesten die het verhaal ondersteunen maken het er nog sentimenteler op dan dat het verhaal op zichzelf al is.

Maar wie daar doorheen kan kijken (of juist van houdt) houdt met Patch Adams een erg fijne feelgoodfilm over, met een lach en een traan, die zeker een kijkbeurt waard is.

Verstand op nul, en verdwaal even in deze wereld vol kinderlijke naïviteit, en deze film bezorgt je een warm gevoel. En dat is precies het soort film dat altijd Williams kracht is geweest.

3*


avatar van kissyfur

kissyfur

  • 325 berichten
  • 499 stemmen

Een groot glas pure ranja.

Ik moet toegeven: eens per 10 of 15 minuten zit er een sterke one-liner of redelijke grap in. Maar na een uur trok ik de zoetigheid en voorspelbaarheid niet meer.


avatar van Vikanohara

Vikanohara

  • 259 berichten
  • 632 stemmen

Wow, deze film polariseert enorm. Nu loop ik zelf niet al te warm voor Robin Williams, anders zou ik Good Morning, Vietnam (ofte De Grote Robin Williams Show) wel flink wat hoger waarderen, maar in deze film irriteert hij me voor geen meter. Meer nog, ik kan me zomaar voorstellen dat de echte Patch Adams zo kan zijn geweest. Het is dan ook hoofdzakelijk een biografisch drama met komische ondertoon.

De echte figuur polariseerde ongetwijfeld, de film evenzeer, maar we zijn dan ook met totaal verschillende mensen. Je hebt er die in de kleinste dingen en gebaren het mooie miraculeuze kunnen zien en het positieve in alles en in mensen, ook al komt dit met nadelen die eraan verbonden zijn. En je hebt er die alles veel zakelijker en kouwelijker bekijken, die pas op de eerste rij kunnen staan juichen als koelbloedige maffiapraktijken de pan uit swingen en films als deze te mierzoet en sappig vinden. Op zich niet erg dat dit soort onderscheid bestaat. Wel jammer dat de tweede soort een mooie prent als deze dan helemaal de laagte in moet trekken. Maar goed, het zorgde er dan wel voor dat ik des te aangenamer verrast kon zijn.

I'd say that I think the most revolutionary act that you can commit in our society today is to be happy.

See what no one else sees. See what everyone chooses not to see - out of fear, conformity, or laziness. See the whole world anew each day.

You treat a disease: you win, you lose. You treat a person, I guarantee you, you'll win no matter what outcome.


avatar van Vikanohara

Vikanohara

  • 259 berichten
  • 632 stemmen

Vidi well schreef:

Daarnaast was Adams suïcidaal, maar daarvan is, naast de opening, niets te merken in deze film. Hij strijdt tegen ‘het gezag’ en dat wordt karikaturaal vertolkt door een bijzonder starre directeur. Kortom, het hele verhaal komt erg geromantiseerd over, en voelt meer als een fantasierijke kinderfilm dan als iets wat waargebeurd is.

Ik denk dat je niet mag onderschatten vanwaar de medische wereld komt. Deze film speelt zich ook af eind jaren '60, begin jaren '70 in een land best ver weg van hier. Lobotomie als middel tegen geestesziekte was toen nog niet zo ver weg. Adams laat zich vrijwillig opnemen omdat hij in de harde zakelijke wereld zijn plaats niet vindt, als fantasierijke doodbrave goed(lachs)e ziel. Maar ondergedompeld onder de psychiatrische patiënten beseft hij z'n roeping, zich inzetten voor mensen in tegenstelling tot de toenmalige houding van ziektes te behandelen en de mens levend met deze ziekte daar los van te koppelen, pilletjes toe te dienen, plat te spuiten, weg te stoppen, te laten wegkwijnen, ... Ik denk persoonlijk niet dat deze film het zwartwitter voorstelt dan hoe het toen was.