Opgegroeid in Brooklyn, had Christopher Wallace geen eenvoudige jeugd. Zijn vader verliet zijn moeder toen Wallace twee jaar oud was en op twaalfjarige leeftijd ging Christopher drugs verkopen. Toen hij op zeventienjarige leeftijd definitief met school stopte, kwam hij terecht in een neergaande spiraal van criminaliteit en drugs. De muziek bleek uiteindelijk zijn redding, maar later ook zijn ondergang. Als 'Unsigned Hype' wist hij uit te groeien tot een van de grote namen in de hip-hop muziek. Deze film volgt het veel bewogen leven van hip-hop zwaargewicht Christopher Wallace, beter bekend als 'The Notorious B.I.G.'.
Zoals de meeste niet-hiphop fans ken ik B.I.G eigenlijk enkel post mortem. Een zware rapper groot gemaakt door Puff Daddy met een nummertje of drie na z'n dood, om daarna nooit meer gehoord te worden. Dus dan in een film als deze altijd wel leuk om het verhaal wat meer omvang te geven.
Van de relatie met Faith Evans heb ik nooit wat geweten, dat Lil Kim ook ergens in de mix zat was helemaal nieuw voor mij. In dat opzicht best grappig om de omkomst van B.I.G een keertje uitgesmeerd te krijgen, al blijft het gissen wat wél en niet aangedikt is in dit soort films.
Ook grappig dat deze muzikale helden niet zo geweldig held zijn. Dealen en gevangenschap, beetje rondneuken met links en rechts wat kinderen, z'n mam laten zitten wanneer ze hem vertelt dat ze kanker heeft. De film schept geen rooskleurig beeld van Wallace (en 2Pac trouwens), maar ergens is dat ook wel weer verfrissend. Die na-doodse ophemeling van artiesten in film vorm is anders zo saai en degelijk, al zal de realiteit misschien nog wel net iets minder geweest zijn dan producer Combs hier voorschotelt.
Fijn om een keertje te zien. Brengt wat meer inzicht in het hiphopwereldje van een jaar of 15 geleden voor mensen die er toen niet met hun neus opzaten. Verder ook aardig geacteerd (al is het wel raar al die bekende figuren te zien gespeeld door acteurs) en vlot in elkaar gestoken. Al blijft het wel een klassieke rise & fall biopic natuurlijk, ondanks wat scherpere randjes.
Zeer grote verrassing. Een van de betere muziekfilms die ik heb gezien en m'n waardering voor B.I.G. is nog verder gegroeid, wat een geweldenaar was het toch.
Het verhaal van het hiphop-icoon Notorious B.I.G., gemaakt met mensen rond hem. Puff Daddy als producer en zijn eigen zoon speelt de jonge versie van B.I.G. Acteur Jamal Woolard is zelf van Brooklyn en rapper, hij zou later de rol opnieuw spelen in de biopic van Tupac: All eyez on me.
De meeste biopics gaan over een rise & fall om dan terug met een positieve noot te eindigen. Het leven van Notorious B.I.G. was rise met de nodige troubles maar met een big bang in plaats van een fall. De film blijft gelukkig rond de rapper hangen zonder teveel te focussen op de strijd tussen east & west. Dat uiteraard meespeelde, maar een heel ander verhaal met zich meebrengt. Leuk om ook andere bekende namen te zien als Lil' Kim, Puff Daddy, Faith Evans, Tupac, Suge Knight en meer. Maar de kracht is vooral dat de sfeer goed zit, de hoofdacteur goed gecast is en het zowel een open biopic wordt als een ode aan de zanger. Later in de film zien we soms beelden die in het echt gemaakt zijn. Zonder daarin te ver te gaan.
Het geeft een mooi beeld van de rapper en de wereld van de East Coast hip hop uit de jaren '90. Geweldige muziek ook, zonder dat het zomaar een best off van Notorious B.I.G. wordt. De muziek is zeer passend en goed gebracht. Heerlijke film die ook mooi gemaakt is. Ook al lijkt het geheel vrij standaard, is dit duidelijk met liefde en kennis gemaakt.