Genre: Drama / Familie
Speelduur: 100 minuten
Alternatieve titels: Hoe Overleef Ik Mezelf? / How Do I Survive Myself? / Hoe Overleef Ik...?
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Nicole van Kilsdonk
Met onder meer: Jolijn van de Wiel, Janni Goslinga en Stefan de Walle
IMDb beoordeling:
5,9 (395)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 25 juni 2008
Plot Hoe Overleef Ik... Mezelf?
De 13-jarige Rosa verhuist samen met haar 8-maanden oude halfbroertje en haar moeder naar Groningen om bij haar nieuwe stiefvader in te trekken. Ver weg van haar vrienden, op een nieuwe school en in een onbekende omgeving worstelt zij met haar onzekerheid, haar stiefvader en haar alter ego Rooz. Wat ze ook probeert, haar problemen lijken steeds groter te worden. Hoe zal zij dit overleven?
On demand-aanbod
-
meJane AbonnementInbegrepen -
NLZIET AbonnementInbegrepen -
€ 2,99 -
Disney Plus AbonnementInbegrepen -
Videoland AbonnementInbegrepen -
Apple TV Kopen€ 4,99
Externe links
Acteurs en actrices
Rosa
Moeder Rosa
Alexander Apenbil
Neuz
Esther
Sam (teacher)
Jonas de Leeuw
Video's en trailers
Reviews & comments
juliegirlxoxo
-
- 197 berichten
- 734 stemmen
Ik heb enkel de trailer gezien maar ik vond hem niets. Geen goede cast en wanneer ze paars haar moest hebben was het eerder rood-roze.
Ik wil nogeens geen moeite doen om die film te zien
jan01
-
- 88 berichten
- 129 stemmen
Gewoon een lieve film, als je er open voor staat. Echte puber-hopeloosheid... Met harken van volwassenen. Die pubers niet zo heel erg goed begrijpen. En dat komt in de werkelijkheid akelig veel voor...
606
-
- 23910 berichten
- 12440 stemmen
Best een aardige NL productie.
De film bevat een goed realistisch verhaal en acteerwerk was ook best goed.
3 sterren
NightSpirit
-
- 264 berichten
- 0 stemmen
Leuke film. Ik snap echt niet waarom je deze film laag gaat beoordelen. Je weet toch wat je kan verwachten? Voor Nederlandse begrippen vond ik hem boven gemiddeld. 4*!
scorsese
-
- 13685 berichten
- 11452 stemmen
Vlotte film waarin een pubermeisje met haar moeder verhuist om bij haar stiefvader en stiefbroertje te gaan wonen. En aangezien ze zich niet helemaal thuisvoelt hier, gaat ze flink rebelleren zoals verwacht wordt van een puber. Duidelijk gemaakt voor een bepaalde doelgroep, maar toch wel leuk om te zien. Ook de fantasie-scenes met de tips vormen leuke intermezzos. Het acteerwerk is wisselend.
daxclusive
-
- 2564 berichten
- 2450 stemmen
Leuke film voor pubers. Opzich leuk geacteerd, alleen jammer van dat vele langdradige vertellen in de film.Ik geef hem een 2,5
rox91
-
- 277 berichten
- 328 stemmen
Ik heb het boek helaas niet gelezen, maar ik vond de film wel aardig. Het leven van een tiener kan soms flink onder druk gezet worden door pesterijen, verliefdheid en onzekerheden. Dat wordt in deze film mooi weggezet.
predator
-
- 1679 berichten
- 1966 stemmen
Tienermeiden verdienen een betere film dan dit. Standaard, saai en voorspelbaar. Jammer, gemiste kans.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 12049 berichten
- 5492 stemmen
Schandalig lage score hier. Prima geacteerd door de hele cast (Van de Wiel is ontwapenend!), een verhaal dat alle heftige zaken ontwijkt maar toch interessant blijft en een frisse look.
3,5*, maar kan misschien nog met een half puntje omhoog.
Phantasm
-
- 8003 berichten
- 7895 stemmen
Leuke film voor pubers, je moet er van houden, over het geheel redelijk.
Kiara1996
-
- 15 berichten
- 13 stemmen
Over het algemeen vond ik het verhaal wel leuk (beetje voorspelbaar misschien) maar het acteren vond ik wat minder. En ik vond het ook jammer dat er niet wat meer geschreeuwd werd in de film, bv. als ze heel erg kwaad waren 
jan66
-
- 231 berichten
- 6250 stemmen
Ik heb enkel de trailer gezien maar ik vond hem niets. Geen goede cast en wanneer ze paars haar moest hebben was het eerder rood-roze.
Ik wil nogeens geen moeite doen om die film te zien
Zucht,
Als je de film NIET gezien hebt, waarom stem je dan? Dom en Nutteloos...
juliegirlxoxo
-
- 197 berichten
- 734 stemmen
Zucht,
Als je de film NIET gezien hebt, waarom stem je dan? Dom en Nutteloos...
Uitendelijk heb ik deze toch gezien, viel me enorm tegen.
jan66
-
- 231 berichten
- 6250 stemmen
Uitendelijk heb ik deze toch gezien, viel me enorm tegen.
Ok, nu snap ik je stem...
sinterklaas
-
- 11839 berichten
- 3329 stemmen
Leuke coming of age. 
We krijgen hier nu te maken met een soort pubermeid genaamd Rosa (weer een erg sterke jeugdrol, waar Nederland, naast Scandinavië toch nog wel allround in is), die vaak over het hoofd gezien wordt en zo een eigen indentiteit heeft en ook een bol is in associeren, waarbij ik, wanneer we voor het eerst kennis maken met haar fantasiewereld al gelijk een link legde met de oude Cartoon-serie Angela Anaconda, waar Rosa wel heel wat van weg heeft in mijn ogen. In het begint lijkt het een standaard puber, die worsteld met het feit dat ze van Den Bosch naar Groningen moet verhuizen en ook met de nieuwe dingen, verassingen en behoefdes die onverwachts plaats maken voor haar doorlopende, gewende leventje die ze hiervoor had. Daarnaast kan ze niet overweg met haar stiefvader en op school is het ook maar een buitenbeentje. Het betekend nu echt dat ze de comfrontatie aan moet gaan met gevoelens, tegenslagen, teleurstellingen en vooral; haar indentiteit.
En dat verloopt ook op een behoorlijk leuke en creatieve manier en de frummeltjes, tekeningetjes en fantasievoorstellingen maken de film alleen nog maar leuker, en zelfs leerzamer. Zelfs ik heb weer enkele dingetjes ervan kunnen leren en misschien ook wel voor de toekomst als ik misschien zelf een kind krijg
. Uiteindelijk komt het er gewoon op neer dat je je lieve kleine kind, hoe moeilijk het ook is, toch in bepaalde dingen gewoon moet laten gaan, en dat dat ook niet altijd zo slecht af hoeft te lopen.
Dus, ouders en leraren... kijk deze film!
4,0*
missl
-
- 3866 berichten
- 5979 stemmen
Het gaat, deze puberfilm over een echte puber. Nu snap ik dat het leven van een puber niet altijd over rozen gaat maar dit is wel veel gedoe.
Scarto70
-
- 86 berichten
- 79 stemmen
Goeie film, en goeie acteurs. Dit kon me wel boeien. De problemen die pubers kunnen ondervinden. Leuke, leerzame film. Niets mis mee.
Rotterdam@1
-
- 929 berichten
- 455 stemmen
Vanmiddag NPO 3 rond 15.30 uur. Haar boeken en de verfilmingen ervan: geen bal aan, maar de kinderen denken daar heel anders over. Gelukkig maar, smaken verschillen.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 12049 berichten
- 5492 stemmen
Vanmiddag NPO 3 rond 15.30 uur. Haar boeken en de verfilmingen ervan: geen bal aan, maar de kinderen denken daar heel anders over. Gelukkig maar, smaken verschillen.
Het was er toch maar eentje, niet meerdere?
Het laatste nieuws

Onderzoek legt bloot waarom grote bioscoopfilms steeds langer duren

'The Gentlemen'-acteur Harry Goodwins wakkert op de set geruchten aan

Nu kosteloos: déze rauwe gevangenisfilm met Willem Dafoe zag je misschien nog niet

Quentin Tarantino doet bekentenis over Brad Pitt: 'Voelde me slecht'
Bekijk ook

Sonny Boy
Drama / Romantiek, 2011
216 reacties

Komt een Vrouw bij de Dokter
Drama / Romantiek, 2009
1.263 reacties

Dunya & Desie
Drama / Roadmovie, 2008
207 reacties

Het Echte Leven
Drama / Komedie, 2008
154 reacties

Lover of Loser
Drama / Familie, 2009
193 reacties

Razend
Drama, 2011
64 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
