• 16.309 nieuwsartikelen
  • 179.852 films
  • 12.380 series
  • 34.307 seizoenen
  • 651.141 acteurs
  • 199.617 gebruikers
  • 9.414.495 stemmen
Avatar
 
banner banner

Days of Glory (1944)

Drama / Oorlog | 86 minuten
3,14 21 stemmen

Genre: Drama / Oorlog

Speelduur: 86 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jacques Tourneur

Met onder meer: Gregory Peck, Tamara Toumanova en Alan Reed

IMDb beoordeling: 6,1 (1.553)

Gesproken taal: Engels en Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Days of Glory

"One Kiss taught her to kill... taught him to love!"

Het is Tweede Wereldoorlog en aan het Oostfront vechten zowel de mannen als de vrouwen mee. Toch kan er nog liefde bloeien.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van jordybeukeboom

jordybeukeboom

  • 6797 berichten
  • 2423 stemmen

Pecks' eerste film


avatar van Petina

Petina

  • 684 berichten
  • 2863 stemmen

jordybeukeboom schreef:

Pecks' eerste film

Da's mooi.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4941 berichten
  • 5287 stemmen

Amerikaanse film over de strijd van de Russische guerilla's tegen de nazi's, gemaakt in de laatste fase van WO2, toen de VS de Sovjet Unie nog als bondgenoot had, al zou dat al snel keren. Het debuut van Peck, en zo'n beetje de gehele cast, alleen Peck zou echt doorbreken. Al zou ook Alan Reed (de dronkaard Sacha) wereldberoemd worden, als stem van Fred Flintstone.

Days of Glory is los van de context en de debutanten een weinig bijzonder WO2 drama, waarin de komst van een schone ballerina de verhoudingen in een groepje verzetsstrijders op scherp zet. Dat zou best tot een intrigerend drama kunnen leiden, maar Tourneur lijkt zich er weinig voor te interesseren want hij fietst er vlot doorheen. In het laatste stuk is er opeens de nodige actie, waarin de strijders het opnemen tegen meerdere Duitse tanks, en allemaal een heldendood sterven.


avatar van clubsport

clubsport

  • 3932 berichten
  • 7023 stemmen

Behoorlijk geromantiseerd drama , dit keer met de achtergrond van de duitse invasie van rusland en we volgen een partizanenkamp die sabotageacties uitvoert tegen de duitsers , een geromantiseerde pro russische portrettering van het harde klimaat in die tijd wat nogal bevreemdend overkomt want krap 2 jaar later zou zo'n pro russische film vanuit westers perspectief niet meer gemaakt mogen worden.

Bovendien waren de omstandigheden en de wreedheden vele malen erger dan hier word geschetst , de romantisering van de oorlog vanuit amerikaans perspectief (zeker aan het oostfront nogal misplaatst).

Verder is het een aardig drama maar niet meer dan dat .